Vsebina portala

Energijska nalepka za avto

energijska_nalepka

Solarne tehnologije

Prijava


Nova tehnika hladnega stiskanja PDF Natisni E-pošta
Prispeval vir VIEG   
Torek, 10 Avgust 2010 08:39

 


Sistem cevovodov iz umetnih mas Raxofix – optimalna gospodarnost zagotovljena z zmanjševanjem tlačnih izgub.


Zmanjšane tlačne izgube in prihranek stroškov

Nova, premišljena tehnika in visoka gospodarnost sta odliki sistema Raxofix. Spoji se izvajajo s fitingi iz rdeče litine Raxofix, optimirani za zmanjšanje tlačnih izgub in opremljeni z oporniki iz PPSU. Brez O-tesnil je mogoče izdelati homogene spoje s kar najmanjšim zoženjem prereza.


stern1

Toplotno izolirane ali gole cevi Raxofix

stern2

Hladno zatiskanje po sistemu VIEGA Press


Na ta način je mogoče doseči pretočne lastnosti, ki običajne cevne sisteme iz umetnih mas na trgu bistveno prekašajo. Primerjava vrednosti zeta (količnikov upora) jasno prikazuje razliko. V praksi to pomeni, da je mogoče napeljave Raxofix, pri najmanj enaki zmogljivosti, v številnih primerih v etaži mogoče položiti v dimenziji 16 mm, običajne napeljave pa je treba pogosto dimenzionirati večje. Manjše dimenzije pomenijo nižje stroške materiala fitingov, ceveh in izolaciji.


Hitra montaža

Fitinge Raxofix je mogoče montirati brez kalibracije. Obstajajo samo trije delovni koraki: prirezovanje cevi, namestitev fitinga in hladno stiskanje. In že ste končali! Pri montaži boste prihranili tudi do 30 % časa.

 

Ogrevalna cev

Za zagotavljanje gospodarnosti priklopa grelnih teles je na voljo obsežen program delov ogrevalnega sistema in predhodno izolirana ogrevalna cev s 6-mm izolacijo v dimenzijah 16 in 20 mm. •

stern3

Radialno-aksialna tehnika zatiskanja

stern4

Širok izbor fitingov dimenzij 16-63 mm


Številne prednosti uporabe fitingov RAXOFIX:

  1. Tokovno ugodni radiji in majhno zoženje prereza omogočajo nizke vrednosti zeta
  2. Optimalno dimenzioniranje zagotavlja gospodarnost
  3. Raksialna (radialno-aksialna) tehnika spajanja
  4. Prirezovanje cevi, namestitev fitinga in hladno stiskanje. In že ste končali Kalibracija ni potrebna Kakovostni fitingi so iz rdeče litine
  5. Oblikovno stabilna cev iz PE-Xc/Al/PE-Xc v dimenzijah 16–63 mm fleksibilna cev iz PE-Xc v dimenzijah 16 in 20 mm
  6. Gospodarna ogrevalna cev v dimenzijah 16, 20 in 25 mm
  7. Spoje s sistemom SC-Contur, ki pomotoma niso bili stisnjeni, je pri polnjenju sistema mogoče zlahka opaziti pri vseh dimenzijah

Več na www.stern.si

 

erevija varčujem z energijo štern raxofix viega fitingi inštalacije energija

 



 

Novice iz medijev

Zadnjih 5 novic:
* Pri Philipsu so izdelali LED-sijalko, ki...
* Materiali prihodnosti, na katere moramo ...
* Reciklirajte pravilno: naredite nekaj do...
* Občina zmanjšuje porabo energije
* Sejemski četverček v Celju: vse za zan...
CELOTEN SEZNAM NOVIC

nagradna_anketa

Zanimivosti o gradnji

Predstavitev aktualnih projektov podjetja Lumar

Slika
Podjetje Lumar je kljub izredno težkim razmeram v gradbeništvu in gospodarstvu ohranilo ter utrdilo vodilni položaj...

Preberite več ...
Podstrešno stanovanje – pridih individualne ustvarjalnosti

Slika
Povpraševanje po stanovanjih se stalno povečuje, saj gradnja stanovanjskih objektov ne raste skladno s potrebami....

Preberite več ...
Izšel je nov katalog YTONG hiš

Slika
V pasivni hiši, ki sodi med energijsko učinkovite hiše, za ogrevanje in hlajenje porabimo največ 15 kWh na...

Preberite več ...
Vrstni red varčevalnih posegov

Slika
Lastnikom stavb je že dolgo jasno, da se bodo morali čimprej lotiti energetske prenove svojih domov. Potrebne...

Preberite več ...
Podjetje Rihter vabi na dan odprtih vrat

Slika
V podjetju Rihter d.o.o. vas  vabijo, da jih obiščete na dnevu odprtih vrat, ki bo 15.10.2011,  na njihovi...

Preberite več ...

Aktualna Ponudba - Kotli, Kamini

Kombinirani Toplovodni kotel

Slika
Kombinirani Toplovodni kotel proizvajalca Eurotherm je namenjen zgorevanju trdih kuriv, lahko pa nanj vgradimo tudi...

Preberite več ...
RIKA – novosti, predstavljene na sejmu ISH v Frankfurtu

Slika
Podjetje RIKA iz sosednje Avstrije je na tržišču prisotno že več kot 60 let. Danes to podjetje s tradicijo spada...

Preberite več ...
Kamin za vašo dušo

Slika
Plapolajoč plamen je srce doma. Skozi velika steklena vrata ter stranska okenca seva plamen in prenaša čarobnost...

Preberite več ...
Kotli Frolling za vse namene

Slika
Les je naraven material in je preraščal planet že takrat, ko o človeku še ni bilo sledu. Uporabnost lesa je...

Preberite več ...
WVterm biomasni kotli

Slika
WVterm proizvaja toplovodne kotle že od leta 1973, ko so začeli s proizvodnjo kotlov znamke Stadler. Izjemne...

Preberite več ...