|
Siol
|
|
Prispeval sta
|
|
Četrtek, 29 Julij 2010 07:57 |
|
Washington, 28. julija (STA) - Predsednik ZDA Barack Obama je v torek zagotovil, da še vedno podpira široko energetsko zakonodajo, vključno z ukrepi proti podnebnim spremembam, potem ko so se demokrati v senatu pretekli teden temu odpovedali zaradi pomanjkanja glasov.
Vodja senatne večine Harry Reid iz Nevade je pretekli teden dejal, da so vsi republikanci proti ukrepom za zmanjšanje izpustov toplogrednih plinov, zato tega ne more dati na glasovanje.
V torek je pripravil okrnjen energetski zakon, ki se ukvarja s posledicami izlitja nafte družbe BP v Mehiškem zalivu in izboljšanjem energetske učinkovitosti.
Obama je v torek ponovil, da je energetska politika ZDA nevzdržna. Zakon, ki je na poti skozi kongres, je označil za pomemben korak, vendar je pri tem poudaril, da gre za le prvi korak.
Vir: http://www.siol.net/svet/znanost_in_okolje/2010/07/obama_obljubil_nadaljnjo_podporo_zakonodaji_proti_podnebnim_spremembam.aspx
|