Izolacija podstrehe

Poleg številnih izvedb, ki so na razpolago je proizvajalec Isocell predstavil še eno. Način je primeren tudi za samogradnjo, saj lahko pri tem uporabimo različne vrste celulozne izolacije, ki jih izdelujejo v razsutem stanju.Na trgu jih najdemo pod imeni Thermofloc, Trendisol, Fonaterm, Thermocell, Steico in podobni. Izdelane so iz papirnih ali lesnih vlaken ter namenjene za nasipavanje ali vpihovanje v votle stene ali stropove. Enak način lahko uporabimo ob polaganju ali ročnem nasipavanju izolacijskih materialov.

Poleg številnih izvedb, ki so na razpolago je proizvajalec Isocell predstavil še eno. Način je primeren tudi za samogradnjo, saj lahko pri tem uporabimo različne vrste celulozne izolacije, ki jih izdelujejo v razsutem stanju.

Na trgu jih najdemo pod imeni Thermofloc, Trendisol, Fonaterm, Thermocell, Steico in podobni. Izdelane so iz papirnih ali lesnih vlaken ter namenjene za nasipavanje ali vpihovanje v votle stene ali stropove. Enak način lahko uporabimo ob polaganju ali ročnem nasipavanju izolacijskih materialov.

 

izolacija_podstrehe_1
Pod zgornje plošče položimo, nasipamo ali vpihnemo izolacijo

 

Stebrički, letve in plošče

Ideja je dobra in enostavna. Križne stebričke, izdelane iz iverice ali OSB plošče je potrebno razporediti na razdaljo, ki je prilagojena velikosti OSB plošč, s katerimi bomo prekrili nasipano izolacijo. Velikost medprostorov je odvisna tudi od odprtine, skozi katero lahko plošče spravimo na podstreho. Originalni stebrički so visoki 22, 26 ali 32 cm, za prekritje pa uporabijo 18 mm debelo OSB ploščo, zaradi česar lahko konstrukcijo poljubno obremenimo. Stebričke med seboj povežemo s položenimi in privitimi letvami

 

izolacija_podstrehe_2
Stebričke polagamo v primerni razdalji odvisno od velikosti prekrivnih plošč

 

Nasipavanje ali vpihovanje

Če bomo izolacijo vpihovali, lahko plast s ploščami na pero in utor zapremo, če bomo nasipavali, pa delo opravljamo sproti, med polaganjem plošč. Postopek je enostaven, delo lahko prekinemo in spet nadaljujemo. Izvedba je zelo lahka in uporabna tudi za statično manj zanesljive konstrukcije. Med polaganjem na neraven pod lahko višinske razlike rešujemo s podlaganjem stebričkov, letev ali kombinacijo obeh. Toplotno izoliran strop proti podstrehi bo občutno zmanjšal toplotne izgube skozi ta del zgradbe, boljša pa bo tudi zvočna izolacija.

 

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI