Skupina družb BISOL Group, kjer izdelujejo solarne panele za sončne elektrarne, sporoča, da je v silovitih poplavah utrpela ogromno gospodarsko škodo. Dobrih 500 metrov gorvodno od sedeža skupine BISOL Group je tik ob mostu na regionalni cesti Šempeter–Šentrupert popustila brežina reke Savinje in po celotni dolini Latkove vasi prizadejala nepopisno gospodarsko škodo. Po ocenah, ki potekajo vse od petka dopoldan, bi naj nastalo za 25 do 30 milijonov evrov škode.

 

Bisol poplava

 

»S sanacijo se ukvarjamo že od ranih sobotnih ur, danes teče tretji dan. Vsem sodelavcem sem za pomoč neizmerno hvaležen,« pove predsednik uprave skupine BISOL Group dr. Uroš Merc. V družbi ocenjujejo, da bo proizvodnja več mesecev zaprta, stranke pa obveščajo, da bodo dobave fotonapetostnih modulov in ostalih solarnih komponent do nadaljnjega onemogočene. V podjetju so razglasili izredne razmere zaradi dogodka višje sile. Sanacija škode v proizvodnih prostorih, ki sicer ne ležijo na poplavnem območju, intenzivno poteka, dočim je v skladiščnih prostorih nivo vode visok še najmanj en meter, zato je dostop do njih onemogočen. Zaradi časa kolektivnih dopustov se o ukrepih glede delavcev še odločajo, vsem zaposlenim pa sporočajo, da bodo o nadaljnjih ukrepih pravočasno obveščeni.

 

Proizvodnja BISOL poplava

 

Ujma zadnjih dni je prizadela veliko slovenskih podjetij, ki so močno gospodarsko ogrožena in brez pomoči ne bodo preživela. To lahko privede do vala gospodarske krize širom Slovenije in usodno prizadene tudi tiste, ki sicer ob poplavah niso bili neposredno prizadeti. Ker so poplave posledica našega skupnega odnosa do okolja, predvsem odnosa do urejenosti slovenskih rek, v katere podjetja ne morejo samovoljno posegati, je prav, da se prizadetim zagotovijo takojšnja nepovratna finančna sredstva, ki bodo pokrila nastalo škodo. V bodoče je treba poleg preventivnih ukrepov zagotoviti mehanizem finančnega zavarovanja pred poplavami.


baner soncne elektrarne


Podobno kot v kmetijstvu, kjer so zavarovalne premije 60-odstotno subvencionirane, škoda poplav ne more iti na račun zavarovalnic. Danes cene zavarovalnih premij znašajo toliko, da pokrijejo 100 % škode na vsakih 10 let.


Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.