Prečrpalni jašek za odpadno vodo

Kanalizacijska omrežja ščitijo prebivalce pred boleznimi, krajino pred onesnaževanjem, pitno podtalnico pa pred vdorom fekalij.

Kanalizacijska omrežja ščitijo prebivalce pred boleznimi, krajino pred onesnaževanjem, pitno podtalnico pa pred vdorom fekalij. Po vsej državi je v manjših krajih prav zdaj v gradnji na desetine kanalizacijskih omrežij, po katerih bodo zbrane odplake odtekle v čistilne naprave, od tam pa očiščene nazaj v okolje. Hišne greznice bodo postale preteklost, okolje pa bo zaščiteno.

 

armex Precrpalni jasek Saphir prerez

 

Za nekatere – problem

Če je vas ali kraj bolj podolgovate oblike, tla pa skalnata, se načrtovalci zaradi stroškov vkopavanja odločijo za bolj plitve izkope za kanalizacijske cevi. Ta prihranek pa pomeni, da bo skoraj v vsakem kraju nekaj hiš imelo svoj odtok pod nivojem zbirne kanalizacijske cevi. Ker voda in odplake ne tečejo navzgor, je ob takih stavbah potrebno vgraditi napravo, ki hišne odplake zbere na enem mestu ter jih nato občasno in samodejno prečrpa v javno kanalizacijo. Edina možna rešitev je vgradnja prečrpalnega jaška, ki pa bo uporabniku povzročal dodatne stroške. Prvi in enkratni strošek bo nakup in vgradnja, stalni pa elektrika za pogon črpalke in stroški vzdrževanja. Slednji lahko vrtoglavo narastejo, če se lastnik nespametno odloči za nakup cenenih izvedb, pri čemer je črpalka glavni element. Slednja bo morala delovati dolga leta brez zastojev in prečrpavati godljo sestavljeno iz jedkih odplak, plinov, maščob, pralnih praškov, ostankov hrane, papirja, urina ter klobas raznih oblik in barv. 

 

armex Prečrpalni jašek Saphir

Prečrpalni jašek Saphir za vmesno skladiščenje odplak pred prečrpavanjem v kanalizacijo

 

Premajhen je prenevaren

Ob nakupu je potrebno dobro pretehtati, kakšno prostornino jaška potrebujemo. Za družinsko hišo, v kateri stanuje do pet stanovalcev potrebujemo vsaj 800 litrsko izvedbo. Pri tem ne gre samo za količino odplak ampak za rezervo ob izrednih dogodkih. Če zmanjka elektrike, črpalka ne bo delovala, torej potrebujemo rezervno prostornino. Če se pokvari črpalka, serviser pa ne utegne prej kot čez dva dni, potrebujemo rezervno prostornino. Če izpade katero od nivojskih stikal, brez panike, imamo rezervno prostornino.

Podobno se odločamo, če gre za večstanovanjsko stavbo, pri čemer vgradimo enega ali več dovolj velikih rezervoarjev in običajno še rezervno črpalko. Če bomo izbrali dovolj zanesljive elemente, pa lahko na svoj prečrpalni jašek kar pozabimo, saj bo brezhibno deloval dolga desetletja.

 

armex cistilne naprave zbiralnik dezja

 

Informacije in pojasnila dobimo na

Tel.: 01 / 78 69 270

Kontaktirajte ponudnika

"*" indicates required fields

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI