Ekološka osveščenost vodi v iskanje čistejših, energijsko manj potratnih in za naravo manj obremenjujočih rešitev. Varčevanje z vodo je ena od njih. V podjetju Armex armature iz Ivančne Gorice smo govorili z Zdravkom Skubicem, ki je predstavil njihove biološke čistilne naprave, ponikalne sisteme in sisteme za zajemanje in uporabo deževnice.

 

varcevanje z vodo zbiranje dezevnice

Zbiralnik deževnice je zanimiv z ekološkega vidika varčevanja z vodo, kot finančnega vidika

 

Deževnica prepolovi porabo vode

Ena oseba na dan porabi 150 litrov vode, z uporabo deževnice pa lahko to količino prepolovimo. Rezervoar deževnice vkopljemo v zemljo, na površini pa ostane viden samo pokrov. To vodo uporabimo za napajanje pralnega stroja, WC kotličkov in zalivanje. Okrog polovice sestavin v pralnih praških so mehčalci, saj pralna sredstva lahko učinkovito delujejo samo v omehčani vodi. Če uporabimo deževnico, bo pralno sredstvo učinkovitejše, zato ga za isti učinek lahko dodamo pol manj kot običajno. Tudi okvare zaradi vodnega kamna niso več možne.

Najpomembnejša pa je varčevanje z vodo in zmanjšana poraba iz vodovoda, ki ima ekološki in finančni učinek. Med bolj iskanimi proizvodi so filtri za deževnico, ki preprečujejo vdor listja v obstoječe zbiralnike, voda ostane bolj čista in brez gnijočih ostankov. Na izbiro za zbiranje deževnice so še rezervoarji, črpališča, filtri, odjemna mesta, digitalni merilci nivoja, ponikalnice in druga potrebna oprema. Za manjše porabnike deževnice so najbolj primerni dekorativni nadzemni zbiralniki deževnice, ki jih izdelujejo v obliki amfor, sodob ali stebrov.

 

Kaj, če je vode preveč

Na splošno so najmanj znani ponikalni sistemi. Sestavljeni so iz primerno oblikovanih plastičnih elementov mrežaste strukture, ki jih sestavimo do potrebne velikosti in vkopljemo v zemljo. Vanje po ceveh odvajamo padavinske vode in jim omogočimo, da lahko postopoma, po naravni poti, poniknejo v zemljo. Vkopavamo jih poleg velikih asfaltiranih ali pozidanih površinah, pa tudi na poplavnih območjih. Sistem je mogoče vgraditi pod vse površine, tudi prometne.


 

Nasveti za zbiranje deževnice


zbiranje dezevniceV danešnjem času je čista pitna voda vse bolj ogrožena in iskana dobrina. Zaradi naraščajočega prebivalstva bo v prihodnje to le še bolj. Gospodarno ravnanje z vodo pomeni varnost, ne le za naše generacije, ampak predvsem za naše zanamce. Z investicijo v sistem za zbiranje deževnice lahko hkrati daljnoročno prihranimo pri denarju ter naredimo tudi nekaj dobrega za okolje in prihodnje rodove.



 

cistilna naprava varcevanje z vodo

Delovanje bakterij v hišni biološki čistilni napravi odplake spremeni v čisto vodo

Biološke čistilne naprave in varčevanje z vodo

Čistilna naprava je nadomestilo za klasično greznico, ki je v današnjem času ekološko nesprejemljiva. Iz biološke čistilne naprave priteče prečiščena voda, ki ne obremenjuje okolja. Napravo čistimo samo enkrat letno, s postavitvijo pa bomo imeli enake stroške, kot če bi postavili običajno greznico z zaprtim sistemom, katere postavitev je sicer še dovoljena, vendar manj primerna. Biološke čistilne naprave so najbolj zanimive za vgradnjo na podeželju, čeprav se zdi ta odločitev zaradi številnih uredb, zakonov in predpisov, na prvi pogled zapletena. Mala čistilna naprava lahko učinkovito očisti odplake od dveh do 200 uporabnikov, zato je pravilno izbran sistem za lastnika vedno trajna in koristna pridobitev, saj odpadejo stroški za kanalščino in občasna praznjenja.


Vas zanima cena, izvedba, subvencija, garancija? Izpolnite spodnji kontakti obrazec in v najkrajšem možnem času vam bomo odgovorili na vprašanja.


Armex armature d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

erevija varčujem z energijo armex armature odpadne vode kanalizacija varčevanje energije filtri energetika gradnja hiše urejanje okolja

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.