Rastlinske čistilne naprave – prijazne za uporabo in okolje

Avtor: admin

Čiščenje odpadnih komunalnih voda iz individualnih hiš bo po slovenski zakonodaji potrebno urediti najkasneje do leta 2017. Ob iskanju rešitev za čiščenje komunalnih odpadnih voda se kažejo rastlinske čistilne naprave z vidika postavitve, uporabe in vzdrževanja med najprimernejšimi. Za delovanje praviloma nista potrebna električna in strojna oprema. Odpadna voda se skozi sistem pod površino gravitacijsko pretaka in ob sodelovanju mikroorganizmov in močvirskih rastlin ter aktivni vlogi fizikalnih in kemijskih procesov očisti do zahtevanih standardov.


Čiščenje odpadnih komunalnih voda iz individualnih hiš bo po slovenski zakonodaji potrebno urediti najkasneje do leta 2017. Ob iskanju rešitev za čiščenje komunalnih odpadnih voda se kažejo rastlinske čistilne naprave z vidika postavitve, uporabe in vzdrževanja med najprimernejšimi.  Za delovanje praviloma nista potrebna električna in strojna oprema.  Odpadna voda se skozi sistem pod površino gravitacijsko pretaka in ob sodelovanju mikroorganizmov in močvirskih rastlin ter aktivni vlogi fizikalnih in kemijskih procesov očisti do zahtevanih standardov.

limnos_rastlinska_cistilna_naprava


Sistem rastlinske čistilne naprave je tako sestavljen iz manjšega prekatnega zadrževalnika – usedalnika, kjer se zadržuje mulj ter iz več zaporednih vodotesnih bazenov, izoliranih s folijo in napolnjenih z mešanico različnih frakcij peska ter zasajenimi rastlinami. Sistem se lahko na koncu zaključi z bajerjem ali zbiralnikom vode za večnamensko uporabo prečiščene vode (zalivanje rož, zelenic itd).


Rastlinske čistilne naprave so primerne za čiščenje komunalnih odpadnih voda iz individualnih hiš, turističnih in ekoloških kmetij, vikendov, zidanic ter manjših in večjih naselij.


Več na www.limnos.si

tel.. 01 505 74 72

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE