Predstavniki tega letalskega prevoznika trdijo, da bodo po zaključeni gradnji svoje rafinerije zmanjšali izpuste svojih letal za 145.000 ton CO2 na leto, kar je enako, kot če bi s cest odstranili 48.000 avtomobilov. Rafinerijo, ki bo prva tovrstna v Evropi načrtuje in gradi firma Arcadis.


Brez nevarnih ostankov

V novi rafineriji bodo izdelovali letalsko gorivo, postopek pa se imenuje plazmatsko uplinjevanje, s katerim pridobijo biosintetični plin, ki ga nato po Fischer Tropsch postopku spremenijo v letalsko biogorivo. Tehnologijo predelave je razvilo in patentiralo ameriško podjetje Solena Group, ki tudi sodeluje v tem projektu. Postrojenje lahko na ta način predela vse vrste biomase in gnojevko iz živinorejskih farm, surovine za predelavo pa bodo pridobili iz okoliških kmetij in farm. Trdijo, da med izdelavo ne nastajajo nevarni odpadki, glavni ostanek pa bo žlindri podobna snov, ki je okoljsko neoporečna in jo lahko dodajamo v različne gradbene materiale.


british

Onesnaževanje z letalskimi izpuhi lahko zmanjšamo z uvedbo biogoriv


Rešitev tudi za London

Ko bo rafinerija zgrajena bo lahko na leto spremenila 500.000 ton biomase v 160.000 ton goriva, s čimer bodo emisije med poleti zmanjšali za 95%. V rafineriji bodo lahko izdelali dvakrat toliko goriva kot ga ta letalski prevoznik v enem letu porabi v poletih iz londonskega letališča. Načrtujejo, da bodo prvi let s tem gorivom opravili v letu 2014. Graditelji rafinerije tudi predvidevajo, da bodo napredni postopki za izdelavo biogoriv postali temelj industrije in prometa v prihodnosti. Taki projekti so dokaz za to, da je tehnologija na razpolago, njene posledice pa zelo ugodne za uporabnike in okolje. Za postavitev potrebujejo osem hektarjev zemljišča, trenutno pa se še odločajo med več možnimi kraji. Pogoj so še dobre prometne povezave ter bližina kmetij in farm, najverjetneje pa bo rafinerija stala v bližini Londona. Mestna uprava pozdravlja to odločitev, ker bo mesto neposredno veliko pridobilo, saj letališče leži v gosto poseljenem predmestju, zmanjšali pa bodo tudi dosedanje težave z deponijami, na katere danes odlagajo odpadke, iz katerih bodo v bodoče lahko izdelovali gorivo.


Povezava z Mehiškim zalivom

Glavni izvajalec del, podjetje Arcadis, je nizozemska firma, ki se ukvarja z inženiringom, tesno pa sodeluje tudi z British Petroleumom, za katerega bodo prevzeli preskrbo njihovih bencinskih črpalk v več evropskih državah. Trenutno jim svetujejo tudi v zvezi z oljno katastrofo v  Mehiškem zalivu, ki bo temeljito spremenila pridobivanje nafte iz globokomorskih vrtin.


erevija varčujem z energijo alternativni pogon letalski promet gorivo biosintetični plin biogorivo

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.