Predlog Evropske unije o strategiji čistih goriv bi lahko dal nov zagon fotovoltaični industriji, saj predvideva namestitev polnilnih mest za električna vozila po vsej Evropi. Namen direktive je spodbujati gradnjo infrastrukture za napajanje osebnih vozil, težkih tovornih vozil in ladij na številna alternativna goriva. Pri tem imajo najpomembnejše mesto ravno električna vozila.

 

Načrt Evropske unije predvideva 8 milijard evrov razpoložljivih sredstev za spodbujanje izgradnje infrastrukture za uporabo alternativnih pogonskih goriv v državah članicah. Znatni del sredstev je predviden za vzpostavitev omrežja polnilnih mest za osebna vozila, kar pa je zelo pomembno tudi za fotovoltaično industrijo oz. sončne elektrarne.

 

fotovoltaika polnilna postaja

 

Načrtovana je določitev zavezujočega minimalnega števila polnilnih mest za električna vozila v vsaki državi članici. Prav tako je predvidena vzpostavitev infrastrukture za alternativna pogonska goriva, kot so biodizel, vodik in utekočinjeni zemeljski plin. Samo nemški del omrežja naj bi v letu 2020 obsegal kar milijon in pol polnilnih mest za električna vozila.

 

Načrtovana vzpostavitev vseevropskega omrežja polnilnih mest bi olajšala integracijo obnovljivih virov energije. Glede na to, da bodo javno dostopna polnilna mesta za električne avtomobile zasedena večinoma tekom dneva, bodo lahko porabljala električno energijo, proizvedeno pretežno v sončnih elektrarnah, ki bodo sestavni del takšne polnilnice. Prav tako so lahko sončne elektrarne ključnega pomena za napajanje polnilnih mest na odročnih lokacijah brez dostopa do električnega omrežja.

 

Vse navedeno bo pripomoglo tudi k 10-odstotnemu deležu obnovljivih virov energije v prometu do leta 2020. To je namreč cilj slovenske energetske politike, zastavljene na osnovi direktive EU o spodbujanju uporabe energije iz obnovljivih virov.

 


Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.