Kuhinja je za družino pomemben prostor, ki zahteva funkcionalno opremo za pripravo hrane, hkrati pa udoben prostor za druženje.

Kuhinjska armatura je lahko element, ki združuje oboje in s svojo obliko vzbudi prijetne občutke že na prvi pogled.

Izbiro kuhinjske armature ne smemo prepustiti naključju ali trenutno najugodnejši ceni, saj razmerje med ceno in kvaliteto ni vedno merilo za dober nakup. Pri izbiri armature mislimo na prihodnost, vsaj na prihodnjih 10 let, v katerih želimo, da nam voda v kopalnici in kuhinji ne bo povzročala dodatnih skrbi.

 

Pričakovana življenjska doba?

Ta ni  formalno predpisana z nobenim standardom. Na splošno velja, da naj bi brezhibno delovala vsaj toliko časa, kolikor traja garancijska doba. Torej 5 let, pri nekaterih proizvajalcih celo 6 let. V praksi vzdržijo tudi do 20 let in več neprekinjenega delovanja, če jih skrbno izbremo in skrbno vzdržujemo. Pomembno je izbrati takšne, ki so namenjene prostoru, v katerega jih želimo vgraditi.

 

Pri izbiri kuhinjske armature moramo biti še posebej pozorni, saj je frekvenca njihove uporabe daleč največja v primerjavi z drugimi. Izkušnje kažejo, da so največkrat zamenjane. Za udobno uporabo mora armatura biti dovolj visoka, da se pri delu ni potrebno držati sklonjeno, ter da ne ovira korita pri rokovanju z večjo posodo.

 

herz_1 herz_2


Da bi skrbno izbrana armatura dolgo služila svojemu namenu in nam prinašala več let zadovoljstva pri uporabi, jo je potrebno primerno vzdrževati. To vključuje menjavo tesnil (vsaj 1x letno), menjavo perlatorjev, ter čiščenje mrežic na kotnih ventilih. Prevlečene so s plastjo kroma, ki je občutljiv na agresivna čistila, zato je nujno, da uporabljamo neagresivna sredstva ali razredčen kis, ter jo po čiščenju (in po uporabi) obrišemo do suhega. Mrežico na perlatorju lahko za nekaj časa potopimo v kis, da razgradimo vodni kamen, ki se je na njej nabral. Pozornost moramo nameniti tudi mrežicam na kotnih ventilih, saj se lahko le-te zasičijo z vodnim kamnom in umazanijo in zmanjšujejo pretok vode.

 

Ob nakupu armature se je vredno pozanimati tudi glede servisa in rezervnih delov. Ni potrebno poudarjati, da uvožene iz Azije, pogosto nimajo zagotovljene mreže serviserjev, poleg tega je dobava rezervnih delov zelo vprašljiva. Armature domačih proizvajalcev zagotavljajo široko mrežo serviserjev, ki imajo že večletne izkušnje z določenimi znamkami. Rezervne dele lahko kupimo v vsaki večji trgovini z vodovodno tehniko, prilagojene so domačim standardom vgradnje ter v skladu z evropskimi predpisi glede uporabljenih materialov.


Tel.: 01 896 21 02

 

 



erevija varčujem z energijo armature herz gradnja


IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.