Protihrupne pregrade ne odpravijo hrupa, temveč ga omilijo, da ni moteč za okolico

Avtor: admin

Protihrupne pregrade ne odpravijo hrupa, temveč ga omilijo, da ni moteč za okolico Prosojne protihrupne ograje so največkrat postavljene ob avtocestah, železniških tirih, v industrijskih conah, vedno več pa jih opažamo tudi na letališčih ter ob športno-rekreacijskih centrih in stadionih.

Lahko so kovinske, prosojne, betonske, lesene, kamnite ali pa kombinirane iz različnih materialov

Prosojne protihrupne ograje so največkrat postavljene ob avtocestah, železniških tirih, v industrijskih conah, vedno več pa jih opažamo tudi na letališčih ter ob športno-rekreacijskih centrih in stadionih.

Namen protihrupnih ograj je zmanjševanje obremenitev naseljenih območij z viri hrupa, ki so najpogosteje cestni ali železniški promet ter industrija.

Učinkovitost protihrupnih pregrad na posameznem mestu ocenjevanja se meri kot razlika hrupnih ravni brez pregrade in z upoštevanjem pregrade. Protihrupne pregrade v celoti ne odpravijo hrupa, temveč ga toliko omilijo, da ni moteč za okolico.

Izbira materiala je odvisna od namena

V podjetju Akripol so nam povedali, da se pri proizvodnji protihrupnih ograj uporabljajo različni materiali. Izbira je odvisna od namena zaščite in objekta, ki ga želimo zaščititi.

Protihrupne ograje so tako lahko kovinske, prosojne, betonske, lesene, kamnite ali pa kombinirane iz različnih materialov.

Protihrupne ograje iz litih akrilnih plošč

Glavne odlike protihrupne zaščite iz litih akrilnih plošč, ki jih proizvajajo v Akripolu, so odlična obstojnost v različnih vremenskih razmerah in odpornost proti staranju, izredna svetlobna prepustnost ter prosojnost, ki pri voznikih na cestah ne ustvarja občutka utesnjenosti in vizualno ne ločuje prebivalcev od pokrajine…


Celoten članek: http://www.finance.si/289119/Protihrupne-pregrade-ne-odpravijo-hrupa-temve%E8-ga-omilijo-da-ni-mote%E8-za-okolico

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE