Najboljša slovenska smučarska tekačica Petra Majdič bo proizvajala do narave prijazno električno energijo. Na streho njene hiše na Gorenjskem ji je skupina BISOL Group postavila 8,1-kilovatno sončno elektrarno.

 

Število sončnih elektrarn v Sloveniji dnevno narašča in tako jih je bilo v začetku aprila registriranih 1650 v skupni moči več kot 110 megavatov. Ker je tovrstna naložba dobičkonosna, z njo pa prispevamo k čistejšemu okolju, se je zanjo odločila tudi Petra Majdič.

 

petra_majdi_fotovoltaika_sonna_energija
Petra Majdič


Skupina BISOL Group, vodilni domači izvajalec sončnih elektrarn na ključ in edini slovenski proizvajalec visokokakovostnih fotonapetostnih modulov, je naši šampionki na streho inštalirala 33 monokristalnih fotonapetostnih modulov v skupni moči 8,1 kilovatov. Njena elektrarna je integrirana, kar pomeni, da nadomešča kritino. Integrirane sončne elektrarne so sicer odlična izbira pri zamenjavi ali sanaciji dotrajane kritine, saj se z njo izognemo dobršnemu delu stroškov. Naša smučarska tekačica se je odločila na južno stran svoje dvokapnice namestiti module znamke BISOL s črnim okvirjem in črno hrbtno folijo, ki estetsko dopolnijo zunanji videz njenega domovanja. Na sicer s soncem malce slabšem obsevanem delu Slovenije bo njena elektrarna kljub temu imela za to območje nadpovprečen energijski izplen. Letno bo predvidoma proizvedla 8019 kilovatnih ur električne energije in s tem zadostila potrebam po elektriki več kot dveh povprečnih slovenskih gospodinjstev. Sončni sistem bo letno prihranil skoraj 5 ton izpustov ogljikovega dioksida, ki bi ga sicer proizvedli konvencionalni viri električne energije.

 

Kot mnogi Slovenci se tudi Majdičeva strinja, da je naložba v sončno elektrarno »dolgoročna investicija, saj je njena življenjska doba tudi več kot 40 let. Država mi 15 let jamči zagotovljeno odkupno ceno proizvedene energije, a tudi po preteku obdobja bom lahko to energijo bodisi porabljala sama ali jo prodajala prosto na trgu. Nenazadnje pa bom poleg energetske neodvisnosti prispevala tudi k čistejšemu okolju in večji kakovosti življenja«.

 

Skupina BISOL Group je postavila največ sončnih elektrarn v Sloveniji. Postavljajo večje sončne elektrarne na industrijskih in drugih javnih ali zasebnih objektih, prav tako pa tudi manjše, v večini primerov na ključ. V zadnjih dveh letih je skupina postavila skoraj 100 mikro sončnih elektrarn velikosti do 50 kilovatov. Številčno so družinske sončne elektrarne v porastu povsod po svetu, pri nas pa te predstavljajo kar 77 odstotkov vseh inštaliranih sončnih sistemov.

 

Več o sončni elektrarni Petre Majdič najdete na spletni strani skupine www.bisol.si.

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.