Energetski preobrat in prehod na samovzdržni in ekološki način ogrevanja je proces, ki temelji na spremembi miselnosti porabnikov. Zavedanje o tem kaj natančno pomeni »obnovljiv vir energije« je torej ključno za uspešen proces energetske prenove in edini način za celosten strukturni premik.

 

KWB classicfireStrategija končno sprejeta

Vlada RS je na seji, ki je potekala 29.10.2015, sprejela Dolgoročno strategijo za spodbujanje naložb energetske prenove stavb, s katero so določeni pomembni cilji zmanjševanja rabe energije v stavbah.

Strateški cilj na področju stavb je do leta 2050 doseči brezogljično rabo energije. Znatno izboljšanje energetske učinkovitosti ter povečanje izkoriščanja obnovljivih virov energije v stavbah je temelj nove usmeritve. S tem se bodo bistveno zmanjšale tudi emisije drugih škodljivih snovi. Poleg tega je cilj tudi, da Slovenija postane prepoznavna na področju trajnostne gradnje.

 

 

Vmesni cilji strategije do leta 2030 so:

•             zmanjšati rabo končne energije v stavbah za 15% do leta 2020 in za 30% do leta 2030 glede na leto 2005;

•             vsaj 2/3 rabe energije v stavbah pridobiti iz obnovljivih virov energije;

•             zmanjšati emisije toplogrednih plinov v stavbah za 60% do leta 2020 in vsaj za 70% do leta 2030 glede na leto 2005;

•             energetsko prenoviti skoraj 26 mio m2  površin stavb oz. 1,3 - 1,7 mio m2  letno; od tega dobro tretjino v standardu skoraj ničenergijskih stavb (AN sNES).

 

Dejstva, ki jih ne smemo zanemariti

V tem delu Evrope velja biomasa za energent z največjim potencialom. 58,4% Slovenije je prekritih z gozdnimi površinami, kar nas po gozdnatosti uvršča na skupno tretje mesto v Evropi, tik za Švedsko in Finsko. Lesna zaloga gozdov presega 330 milijonov kubičnih metrov ter iz leta v leto narašča. Letni prirastek tako presega 8 milijonov kubičnih metrov. Lesna biomasa se uvršča v skupino najstabilnejših energentov, zaradi regionalne dostopnosti pa zagotavlja energetsko neodvisnost, ustvarja stabilna in dolgoročna delovna mesta ter daje pomembno podporo kmetijskemu sektorju.

 

Prednosti:

•             za polena do 55 cm,

•             velika kurilna vrata,

•             velik polnilni prostor,

•             nizke emisije,

•             preizkušena zasnova izgorevanja,

•             možnost vgradnje modula za ogrevanje na pelete.

Nazivne moči:

•             40-50 kW

Področje uporabe:

•             Eno- in dvodružinske hiše, kmetije.

 

Preprosto – biomasa

Razvoj podporne infrastrukture danes omogoča popolnoma preprosto oskrbo in avtomatizirano polnjenje zalogovnikov, ki se ne razlikuje od klasičnih oblik polnjenja, ki jih poznamo iz preteklosti. Lesno

biomaso lahko danes naročimo preko telefona ali spleta ter zalogovnik napolnimo povsem avtomatizirano, napredni kotli pa ob tem omogočajo avtomatiziran sistem izgorevanja. Sistemi KWB zaradi izjemnega izkoristka energenta, ki je večji od 95%, omogočajo praznjenje posode za pepel zgolj enkrat na dve leti.

 

Klasično + inovativno – KWB Classicfire

Kotel KWB Classicfire združuje prednosti tradicionalnega ogrevanja z udobjem sodobnih ogrevalnih naprav. V kotlu KWB Classicfire je možno kuriti polena z največjo dolžino 55 cm in grobe sekance, za visoko zgorevalno kakovost in najnižje izpuste pa skrbi širokopasovna lambda sonda.

 

Več o ogrevalnih sistemin na polena, pelete in sekance lahko izveste na strani na www.kwb.si


KWB d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.