Zaradi rasti cen fosilnih goriv vse več ljudi izbira sisteme ogrevanja, ki prestrezajo obnovljive vire energije. Z razvojem tehnologije in izpopolnjevanju obstoječih sistemov ogrevanja, predstavljajo obnovljivi viri optimalno izbiro tako za novogradnje, kot za obstoječe objekte.

 

Obnovljivi viri energije

Med obnovljive vire energije štejemo tudi lesno biomaso - drva, lesne pelete ali lesne sekance in sončno energijo. Danes je na tržišču kakovostna oprema različnih sistemov ogrevanja, ki uporabljajo prav te energente.

 

 

mix kotli centrometal

 

 

 

Cepljena drva

Cepljena drva, do dolžine pol metra in največ 25 % vlažnosti, so pogosto kurivo enostavnejših kotlov. Obstajajo klasični kotli za cepljena drva Centrometal (kot so EKO-CK P, BIO-PEK/CET, BioSolid) in uplinjevalni (pirolizni) kotli (kot so Bio-Tec in BioTec-L), ki imajo preko 93 % izkoristek (to je več kot nekateri stari oljni kotli), pogojno če smo pozorni na kakovost (suhost) cepljenih drv. Za optimizacijo delovanja in povečanje udobja se kotlu na polena ali pelete vgradimo akumulacijski zalogovnik (kot CAS) določene prostornine (vsaj 30–50 lit./kW).

 

Lesni sekanci

Lesni sekanci so dejansko stranski produkt lesne industrije in predstavljajo pomemben napredek v avtomatizaciji ogrevalnih sistemov. Lesni sekanci (3–5 cm2) se shranjujejo v zalogovniku sekancev iz katerega se samodejno dovajajo do kotla (kot BIO-CK P Unit) in z gorenjem v kotlu/gorilniku segrevajo vodo centralnega ogrevanja. Lesni sekanci predstavljajo cenejšo obliko energije, če jih lahko kupite v vaši bližini.

 

Lesni peleti

Lesni peleti so trenutno najbolj zanimiva gorivo lesne biomase. Zaradi svoje čistoče, zavzemajo relativno malo skladiščnega prostora  in omogočajo popolno avtomatizacijo ogrevanja. Lesni peleti izgorevajo v gorilniku za pelete (Cm Pelet-set), v kombiniranih kotlih (EKO-CK P), v kotlih (PelTec /-L) s samodejnim čiščenjem mrežice in dimovodnih kanalov ali v sobnih pečeh na pelete (CentroPelet) kjer lahko segrevate zrak v prostoru v katerem je peč (Z, ZS) ali so priključene na sistem centralnega ogrevanja (ZV, ZVB).

 

Uporaba sončne energije

Sončna energija je „brezplačna“, je povsod. Lahko se kombinira z vsemi zgoraj opisanimi viri zaradi večjega skupnega izkoristka in večjega prihranka goriva. Pri nizkotemperaturnih sistemih ogrevanja se lahko uporablja tudi za dogrevanje.

 

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.