Po meritvah nemške pooblaščene agencije omogoča kotel KWB Easyfire odlično zgorevanje pelet, dimni plini pa so zelo čisti in skoraj brez prašnih delcev. Dimni plini so celo čistejši kot to zahteva predpis Modri angel 2012, s čimer je ta kotel postal najčistejša naprava za zgorevanje pelet tudi v svetovnem merilu.

 

Odlične testne karakteristike

Neodvisna organizacija Stiftung Warentest je kotel Easyfire leta 2005 spoznala za najboljšega v primerjalnem testu s podobnimi proizvodi. V oceni so upoštevali tudi tehnične rešitve, ki uporabniku olajšajo rokovanje, med njimi premičen zaboj za pepel in preprosto upravljanje z dvema gumboma ter vrtljivim kolescem. Najnovejša izvedba kotla Easyfire ima vse te lastnosti in še nekaj drugih, ki jih je proizvajalec dodal med razvojem proizvoda.

 

kwb1

 

CleanEfficiency – čisto zgorevanje

Novost v sistemu je tudi inovativen način zgorevanja, pri čemer so  štiri zgorevalne cone med seboj ločene. Povečana površina za zgorevanje zadrži dovolj žerjavice, ki zagotovi nemoten start kotla po vsaki prekinitvi. Vgrajen je sistem za odstranjevanje pepela z gorilnega krožnika, pri čemer pepel ne pada globlje in se ne praši. Vgrajena je še nova širokopasovna Lambda sonda proizvajalca Bosch. Namenjena je analizi dimnih plinov kotlov na biomaso in zagotavlja popolno zgorevanje, kljub menjajoči kvaliteti pelet. Vžig je izveden z pulzirajočim curkom vročega zraka, zaradi česar čas vžiganja traja največ tri minute.

 

Po delih tudi v najmanjšo kurilnico

Po mnenju instalaterjev je kotel Easyfire izdelek, ki ga je najlažje vgrajevati. Proizvajalec ga dostavi v sedmih paketih, ki jih z lahkoto prenesemo v še tako majhno kurilnico in brez težav sestavimo na površino, ki je manjša od 0,6 m2. Povezavo v sistem ogrevanja je potrebno izvesti po navodilu proizvajalca, nato pa bo kotel lahko deloval z najvišjim izkoristkom. Vgradnja cevnih povezav in ventilov za dvig temperature povratne vode je nepotrebna, saj ima kotel ta sistem že vgrajen, kar je dodatna posebnost tega izdelka. Zato je priklop hitreje opravljen ter cenejši za naročnika, čeprav lahko kotel neposredno priključimo tudi na obstoječe razvode, ne glede na izvedbo.

 

Praznjenje le vsaki dve leti

Kotel ima samo en premični zaboj za pepel, ki ga praznimo le vsaki dve leti. Drugi, zlasti premični deli kotla, so izdelani iz enakih materialov, kot jih srečamo v avtomobilski industriji, zato se ne obrabljajo. Dokaz za to trditev je šestletna garancija kotla, uporabnik dobi odlično rešitev ogrevanja, povišano udobje in minimalno vzdrževanje v primerjavi s podobnimi izdelki. Sodobni kotli proizvajalca KWB omogočajo okolju prijazno ogrevanje, pri čemer so emisije zmanjšane na minimum. Te pogoje izpolnjuje v vseh primerih, ko deluje pod polno ali samo pod delno obremenitvijo.

 

kwb_kotel_peletni_polena_sekanci_3
1 - toplotni izmenjevalec z avtomatskim čiščenjem,
2 - celična zapora za zaščito pred povratnim plamenom,
3 - litoželezni samočistilni gorilnik s spodnjim dovodom kuriva

 

KWB Easyfire ima še več prednosti

Z meritvami je potrjeno, da izkoristek kotla, ki znaša 96%, ostane enak tudi med delno obremenitvijo. To omogočajo tudi vložki za vrtinčenje dimnih plinov v dimovodnih ceveh, virbulatorji, zaradi česar je prestop toplote boljši, temperatura dimnih plinov pa nižja. Kotel je izredno elastičen, saj lahko deluje v razponu moči od 8 do 35 kW ter ima vgrajen še ciklonski izločevalec finih delcev pepela iz dimnih plinov. Odstranjevanje pepela iz zgorevalne cone je avtomatizirano, površina namenjena zgorevanju pa zato večja. Zaradi krmilnega sistema KWB Comfort 3 je upravljanje kotla preprosto, zaradi kvalitetnih delov iz aluminija in litine za avtomobilsko industrijo pa je servisni pregled potreben samo vsaki dve leti.

 

Kontakt:  KWB, moč in toplota iz biomase d.o.o.

Tel: +386 (0) 3/839 30-80, info@kwb.si , www.kwb.si , www.facebook.com/KWB.Die.Biomasseheizung

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.