Širitev palete kotlov na biomaso za podjetje WVterm pomeni tudi nov zagon in povečanje poslovne dejavnosti. Prodor na trg je bil mogoč predvsem zaradi tehnološke posodobitve razvojnih služb in proizvodnje.

 

Image
Slika 1
V zadnjem letu so zaposlili več strokovnjakov, ki delajo na razvoju proizvodov, s čimer so se odprle nove možnosti in vstop na področja, ki so bila še do nedavna rezervirana samo za velike. Njihovo razvojno vodilo je čim višja ekološka primernost izdelkov. Zavedajo se, da je skrb za zaustavitev klimatskih sprememb obveza vsakega proizvajalca in posameznika, s čimer v podjetju višajo zavest o soodgovornosti za svet jutrišnjega dne.

 
 
 
 

3D projekti, CNC izdelava
Projektanti so se odločili za izvedbo pri kateri v kurišču zgoreva lesni plin, pri čemer so upoštevali najnovejša dognanja in sodobne svetovne trende. Kljub temu se je kotel moral izkazati tudi na preizkuševališču. Izdelek je v celoti razvit in proizveden v Sloveniji, kar kaže na visoko raven domačega razvojnega in tehnološkega znanja.
Kotel na polena z oznako LT se je po letu delovanja in preizkusov izkazal kot dober in zanesljiv proizvod. Ker se obeta tudi možnost izvoza, so proizvod še izboljšali in ga poslali na meritve v tujino. Pridobitev tujega certifikata pomeni možnost širitve tržišča, saj lahko kupci pridobijo subvencije v vseh državah znotraj EU.

 
 

Primerno ceno izdelka so strokovnjaki WVterma dosegli z racionalnim 3D projektiranjem in uporabo sodobnih tehnik proizvodnje; laserskim razrezom, CNC upogibanjem in robotskim varjenjem. S tem podjetje uresničuje načrt prenove proizvodnega programa, saj si prizadeva dokazati, da je ekološko ozaveščen proizvajalec. Zaradi tega pa bodo kupci njihovega izdelka za primerno ceno dobili sodoben, ekološko primeren in varčen kotel. 

 
 
 

Novi LT kotel
Kotel na polena tip LT je sodoben kotel z mikroprocesorskim krmiljenjem zgorevalnega procesa. Izdelujejo jih v razponu moči od 15 do 30 kW.  Namenjen je kurjenju vseh vrst lesa in dosega izkoristke preko 89 %, polnimo pa ga s poleni dolžine 56 cm33 cm.
ali

 
 

Kotel deluje na principu razplinjevalnega zgorevanja. Plamen je s pomočjo kontroliranega dovajanja primarnega zraka voden vertikalno navzdol skozi gorilno šobo, kjer se dodaja še sekundarni zrak. Ko plamen pomešan s sekundarnim zrakom dospe v gorilno komoro, se zavrtinči, v dotiku z razbeljenimi šamotnimi stenami pa zgorijo še preostali nezgoreli lesni plini. Ob kotel moramo obvezno vgraditi še akumulator tople vode in sodobno regulacijo ogrevalnih krogov. Vsi sestavni deli kotla so izdelani iz preizkušenih materialov ustreznih kakovosti.

 
 
 

Slika 2
Slika 2
Mikroprocesorsko vodenje
Mikroprocesorska regulacija uravnava zgorevalni proces preko temperaturnega tipala v dimniku, tipal v kotlu in v akumulatorju. Regulacija, ki je  plod domačega znanja in sodelovanja s proizvajalcem regulacij Seltron, zagotavlja brezstopenjsko krmiljenje ventilatorja in motorne lopute za dovajanje primarnega in sekundarnega zraka. Nadzorovano dovajanja zraka za zgorevanje zagotavlja nizke vrednosti emisij dimnih plinov, ki so znatno pod zakonsko predpisanimi. Rezultati meritev uvrščajo kotel med tiste proizvode, ki so upravičeni do subvencije AURE. Konstrukcija kotla ustreza vsem veljavnim predpisom glede varnosti in konstrukcijske izvedbe ter nosi znak CE 0036.

 
 

Zaradi številnih novosti v proizvodnem programu, so se v podjetju odločili, da izdajo nove prospekte in projektantsko mapo. Če kataloga še niste prejeli, pokličite 02/4292 810. Podjetje si prizadeva, da izdelki narejeni v Sloveniji pridobijo širše zaupanje kupcev in strokovne javnosti. •

 
 

Slika 1: WVtermov kotel na polena tip LT
Slika 2: Kotel LT se ponaša z visokim izkoristkom in kvalitetno izdelavo

 

 

 

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.