Lesni peleti kot zanimiva alternativa

Uporabniki iščejo alternativne vire ogrevanja in največkrat je to biomasa. Predvsem lesni peleti so zanimivi, ker ohranjajo precejšnjo raven avtomatike, ki so jo uporabniki navajeni pri kurilnem olju (za razliko od kurjenja drv). Opcij za prehod je veliko, še posebej, če se odločite za kompletno zamenjavo kurilnega sistema, kar pa je hkrati vedno tudi cenovno zelo obsežna investicija. Po drugi strani pa v večini primerov pravzaprav niti ni potrebe po zamenjavi obstoječega kotla. Potrebno je le dodatno namestiti sistem za kurjenje pelet, katerega glavni del predstavlja gorilnik na pelete.

 

Način predelave kotla

Predelava kotlov, ki so že v osnovi namenjeni kurjenju drv (trdih goriv), ni vprašljiva, saj so taki kotli že v osnovi namenjeni za čiščenje pepela. Predelati je možno tudi marsikateri specialni kotel za kurilno olje, če le-ta omogoča enostavno čiščenje pepela. To pomeni da ima kotel neke vrste vratca, ki se odpirajo na tečaje, ker bo čiščenje pepela s tem precej lažje, obenem pa tudi dovolj veliko kurilno komoro, da bo dovolj prostora za usedanje pepela, da le-tega ne bo potrebno čistiti prepogosto. Enostavno ni vsak kotel primeren za predelavo, kot tudi niso vsi gorilniki primerni za predelavo vseh vrst kotlov.

 

inovateh gorilni za pelete fenix

 

Čiščenje kotla

Lesni peleti so ena izmed vrst biomase in pri kurjenju biomase nastaja pepel. Pepel sčasoma moti odjem toplote na stenah kotla, kar zmanjša izkoristek peči, kot tudi normalen pretok dimnih plinov, zato lahko pride do pregrevanja gorilnika. Pepel je potrebno redno čistiti – pri večjih kombiniranih kotlih na nekaj tednov, pri specialnih kotlih na kurilno olje pa (vsaj) enkrat tedensko. Pri kurilnem olju tega dodatnega dela ni bilo, zato marsikateri uporabnik zmotno pričakuje, da tega ne bo tudi pri peletih. Ne glede na dodatno delo, pa so prihranki pri kurjenju lesnih pelet še vedno takšni, da se prehod še vedno splača.

 

inovateh gorilnik fenix

 

Pazite na kakovost lesnih pelet

Za razliko od kurilnega olja, kjer je določen enoten standard za kakovost olja, pri lesnih peletih (kot pri ostali biomasi) temu ni tako. Kakovost pelet je odvisna od vrste vhodnega materiala (tipa lesa), primesi in proizvodne prakse. Na žalost so, v želji po hitrem zaslužku, slovensko tržišče preplavili dobavitelji tudi z zelo vprašljivo kakovostjo pelet, zato je potrebno pri nabavi biti še posebej previden. Predlagamo, da se za nakup pelet obrnete na dobavitelja gorilnika na pelete, ki bi vam moral znati najbolje svetovati, kakšne pelete je potrebno nabaviti, kje in nabaviti in tudi kdaj jih nabaviti. 

Priporočamo, da poiščete ponudnika, ki omogoča celovito storitev predelave ogrevalnega sistema z dobavo lesnih pelet, ne pa samo takega, ki vam proda gorilnik na pelete. Velikokrat se hitre in poceni rešitve izkažejo za najdražje.

 

Več o gorilnikih na lesne pelete lahko izveste na strani podjetja Inovateh www.inovateh.si

Tel.: 031 237 355


Inovateh d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 


Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.