Izdelek se imenuje Dendro Light in spada v skupino lahkih lesenih plošč, Izumitelj pa je ploščo in način izdelave zaščitil z več patenti. Za izdelavo lahko uporabimo lesove slabše kvalitete, končni izdelek pa se ponaša z izjemnimi zvočno,  toplotno izolacijskimi ter trdnostnimi lastnostmi.

 

lesena_plosca_1
Plošča omogoča gradnjo lesenih montažnih hiš

 

Zarezovanje in lepljenje

Glavna ideja se skriva v križnem lepljenju ožlebičenih deščic, ki so nato z zgornje in spodnje strani oblepljene s krovno ploščo iz različnih materialov,  ki jih izberemo z ozirom na namen izdelka. Pri izdelavi ni odpadka, saj žagovino stisnejo v pelete in tako zaključijo proizvodni krog. Plošče so od eno do večplastne in se ne zvijajo, saj so možne napetosti odpravljene z načinom izdelave. Uporaben je les smreke, jelke ali bukve, količina lepila v izdelku znaša samo 4%, tehta 250 kg/m3 in se ponaša s trikrat boljšo toplotno izolativnostjo kot jo ima masiven smrekov les. Je presenetljivo ognjeodporna saj brez premaza ustreza razredu F 30.

 

lesena_plosca_2
Plošče so nosilne in primerne za izvedbo stropov
lesena_plosca_3
Primerna za vrata in obloge sten in stavb
 

 

Mnogostransko uporabna

Plošče so primerne za montažne hiše, fasade, garaže in postavljanje različnih oblog  in sten v ladjedelništvu, izdelavi prikolic, vozil, letal in embalaže.  Zaradi dimenzijske stabilnosti je odličen material za izdelavo stavbnega pohištva, vrat in podov. V teku so preizkusi nosilnosti, saj se obnaša kot škatlasti nosilec in je primerna za samonosilne pode in strope, plošče pa so zanimive tudi za pohištveno industrijo.

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.