Fasade in ometi iz plute, kot jih še ne poznate
Fasada in omet, razen k izgledu, prispevata k termični lastnosti stavbe, lahko pa, če izbirate fasade iz naravnih materialov poskrbijo tudi za razvlaževanje stavb. Spoznajte novi omet fasade Diathonit Thermactive iz koščkov plute.
Nove fasade Diathonit Thermactive so izdelane na osnovi plute ter spadajo v razred okolju bolj prijaznih toplotno izolacijski ometov izdelan iz naravnih sestavin, brez dodatka cementa. Te fasade so iz koščkov plute, drobljenih vulkanskih kamnin in apna. V pripravljeni mešanici se nahajajo še vlakna, drobne kroglice ekspandiranega silikata in perlitni koščki. Omet je primeren za notranje in zunanje površine zidov in ima več izjemnih lastnosti, ki jih v tej kombinaciji ne zasledimo pri nobene drugem tovrstnem izdelku.
Fasade odlikuje več pomembnih koristi za uporabnika
Sestavine fasade omogočajo termično in akustično izolacijo, trajnost, elastičnost in paropropustnost. Proizvajalec te fasade je sledil še nalogi, da ta deluje antibakterijsko, je neobčutljiva na vlago, mehansko odporna, sestavine pa so okoljsko neoporečne in jih lahko recikliramo. Je lahek, ognjeodporen in primeren za ročno ali strojno nanašanje.
Toplotna prevodnost Lambda fasade Diathonit Thermactive znaša 0,037 W/mK, kar je podobno lastnostim izolacije iz steklene volne (0,045 W/mK) ali EPS / XPS ploščam (0,033 W/mK).
Kako preprost je nanos ometa fasade Diathonit Thermactive
Pripravljena mešanica ometa fasade je pakirana v vreče in jo samo z dodatkom vode pripravimo v običajnem mešalcu v penasto gosto maso. Na opečni ali zid iz porobetona omet fasade nanašamo neposredno, brez predpremaza na gladke betonske površine pa nanesemo predpremaz. Če so obstoječi ometi trdni in se ne luščijo ter ne preveč gladki, so tudi primerni za neposreden nanos, brez priprave površine.
Željeno končno debelino ometa fasade dosežemo v več plasteh, v debelini po 1,5 cm, pri čemer naslednjo plast nanašamo takoj ko je površina prejšnje suha, po 12 do 24 urah.
Kaj odlikuje fasade Diathonit Thermactive
Ta omet fasade je ognjeodporen v razredu A1, ne gori in ne oddaja drugih plinov. Je izjemno porozen (71%), kar pomeni, da je po vsej debelini sestavljen iz makropor, v katerih je ujet zrak, ki je odličen toplotni izolator. Toplotna prevodnost fasade Diathonit Thermactive Lambda znaša 0,037 W/mK, kar je podobno lastnostim izolacije iz steklene volne (0,045 W/mK) ali EPS / XPS ploščam (0,033 W/mK). Tudi gostota ometa te fasade je nizka, okrog 250 kg/m3, kar je veliko manj od ometa iz podaljšane malte ( 1800 kg/m3) ali perlitnega ometa (300 - 600 kg/m3). Fasade Diathonit Thermactive so tudi odporne na mehanske obremenitve in udarce, saj prenesejo brez škode silo 2,8 N/mm2.
Paropropustnost fasade
Pojem, ki je vedno osnova za dolge razprave je paropropustnost fasade. Vrednost opisuje zmožnost transporta vodne pare skozi material. Čim višja vrednost omogoča naravnejšo klimo v sestavi stene in hitrejše osuševanje v poletnem času. Omet fasade Diathonite ima to vrednost 3, kar ga uvršča med srednje paropropustne sisteme.
Omet fasade Diathonite je vsestransko uporaben, deluje kot toplotni izolator, omogoča razvlaževanje stavb, primeren je za zunanje in notranje zidne površine ter deluje še protihrupno.
Več o teh fasadah in rešitvah za obnovo stavb, ki so pred sanacijo fasade in imajo težave z vlago izveste pri podjetju KOOP, 07 477 8820 ali po el. pošti info@koop.si.
Podobni članki