Gradnja kanalizacijskih omrežij je poleg okoljskih koristi nekaterim prebivalcem povzročila težavo. Ker svojih hišnih odplak ne morejo z naravnim padcem odvesti v novo kanalizacijo, ker je ta vgrajena preveč plitko, je edina rešitev vgradnja prečrpalnega jaška.
Kup težav
V okolici Maribora imajo toliko problemov, da so se prebivalci povezali v civilno iniciativo. Projektanti omrežja so na številne stavbe kar pozabili, zato bodo imeli stanovalci obilo težav in stroškov. Pri tem je vgradnja hišnega prečrpalnega jaška še najmanjši problem. Ugotovili so, da bodo za priklop morali kopati jarke čez svoje ter tuje parcele in pridobivati služnostne pravice. Zato od svoje občine zahtevajo odpravo napak in vsaj delna povračila nastalih stroškov. Projektanti bi lahko za skupine stavb z neugodno lego predvideli prečrpališča, ki bi problem rešila v splošno zadovoljstvo, stroški prečrpavanja pa bi se enakomerno razdelili na vse prebivalce. Na žalost se to ni zgodilo, zato smo spet pri edini možni rešitvi, vgradnji prečrpalnega jaška. Poleg tega so obilna deževja povzročila vdor odpadne vode iz kanalizacije v nekaj hiš, ki ne potrebujejo prečrpalnih jaškov, zato so uporabniki še bolj nezadovoljni.
Tehnika ki odvaja in ščiti
V prečrpalnem jašku se nahaja vsa tehnika, ki bo odplake samodejno odvedla. Glavni del je potopna enostopenjska črpalka, izdelana v monoblok izvedbi. Ko nivo v jašku naraste do nastavljene meje, stikalo vklopi črpalko in odplake prečrpa navzgor, v kanalizacijo. Črpalka ima sekalno ploščo ki med odvajanjem zmelje papir in vlaknaste primesi ter s tem prepreči zamašitev cevovoda.
Če pride do zastoja, črpalko dvignemo z izvlekalno verigo, brez vstopanja v jašek. V jašku so še eno ali dve plovni stikali, drugo pa sproži signal ob morebitnem izpadu. Jašek ima pokrov fi 600 mm v pohodni ali povozni izvedbi, stopalo za izvlek in spuščanje črpalke ter vodila zanjo. Zelo pomembna sta še glavni in nepovratni ventil, slednji bo preprečil izjemno neprijetno fekalno poplavo v hiši, ne glede na količino padavin. Poleg jaška se nahaja še priključna enofazna elektro omarica za 230 V sistem. Moč črpalke je odvisna od razmer na terenu in znaša od 0,85 kW do 1,25 kW. Ker se vključuje samo občasno, bodo stroški za elektriko ostali zmerni.
Informacije in pojasnila dobimo na .
Tel.: 01 / 78 69 270
Kontaktirajte ponudnika "*" indicates required fields