Lokalni rekuperatorji Mitsubishi Electric so do zdaj potrebovali vsaj dve luknji v zunanjem zidu, kar je lahko otežilo ali preprečilo izvedbo naložbe v prezračevanje. Rešitev je lokalni rekuperator Mitsubishi Electric Lossnay VL-50ES2, za namestitev katerega zadostuje le en preboj skozi steno, slovenskim potrošnikom pa bo na voljo v drugi polovici maja.

 

prezračevanje rekuperator Mitsubishi Electric

 

Sodobno grajene stavbe so dobro toplotno zaščitene in zrakotesne, enako velja za obstoječe objekte, v katerih smo zamenjali okna in vgradili toplotnoizolativno fasado. V zrakotesnih objektih ni zadostne izmenjave zraka, takšno okolje pa je idealno za povečano vlago in s tem razvoj plesni, zato je prisilno prezračevanje z rekuperacijo odpadne toplote nujnost in ne razkošje. Vgradnja je lahko upravičljiva tudi pri energijski prenovi večstanovanjske hiše, kjer na fasadi niso zaželeni oziroma niso dovoljeni moteči elementi.

 

ream prezracevanje VL 50ES2 E

baner prezracevanje

Lokalni rekuperator Mitsubishi Electric Lossnay VL-50ES2 je nameščen na notranji strani zunanje stene, pri čemer je lahko razdalja med enoto in zunanjo masko na fasadi največ 65 centimetrov. Princip delovanja lokalnega izmenjevalca zraka je enak kot pri drugih prezračevalnih napravah Lossnay. Z vračanjem toplote je naprava sposobna učinkovito prezračevati do 25 kvadratnih metrov velik prostor in izmenjati 50 kubičnih metrov zraka na uro.

Posebnost notranje enote, ki je majhna in kompaktna, je tudi, da jo je mogoče namestiti tudi v pokončnem položaju, če je zaradi morebitnih ovir na steni ne moremo namestiti vodoravno. Naprava bo na slovenskem trgu na voljo v drugi polovici maja.

 


REAM d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.