Žal je pri običajnih sanacijah poudarek predvsem na novih fasadah, ostalo je v drugem planu. Naše izkušnje in meritve kažejo, da je notranja klima v takih stavbah neustrezna in neskladna z zdravstvenimi predpisi, ki zahtevajo stalno izmenjavo zraka, ne le kampanjsko odpiranje oken. Po menjavi starih oken, ki so slabo tesnila in nekako prezračevala stanovanja z novimi, ki tesnijo, prihaja v stanovanjih do nezdrave klime in posledično do raznih zdravstvenih težav, ki jih pripisujemo vsemu mogočemu, le pravemu krivcu ne.

 

Pri starejših stanovanjskih blokih obstoječi centralni prezračevalni sistem, kjer je odvodni ventilator na strehi dotrajal, upravniki kar izključijo, pri novejših blokih pa centralnega sistema sploh ni, ampak le ventilatorji v kopalnicah in kuhinjah, ki le občasno delujejo in nikakor ne prezračujejo celega stanovanja skladno z zdravstvenimi zahtevami. Če ob tem še menjamo okna z novimi je stanje zato slabše kot takrat ko so bila stanovanja nova.

 

 

prezracevanje prezracevalni sistem

Foto: klimatizacija-smelcer.si

 baner prezracevanje

 

V obeh primerih je nujno urediti stalno prisilno prezračevanje. Le dva načina bosta zagotovila kakovostno prezračevanje vseh prostorov. Bodisi higrosenzibilni sistem, ki je brez rekuperacije, bodisi centralni sistem z rekuperacijo, za katerega so na voljo visoke subvencije in je zato odlična ekonomsko komfortna odločitev. Drugih načinov z lokalnimi in t.i. decentralnimi sistemi ne priporočanmo, saj te rešitve ne delujejo po osnovnem načelu kakovostnega prezračevanja: svež zrak moramo dovajati v bivalne prostore, ta zrak potuje po hodnikih do servisnih prostorov, kjer celotni volumen odvajamo iz stavbe.


E-netsi d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.