Stopnja vlaganj v tehnološki razvoj je ključni faktor, ki loči sivino od najboljših. Podjetje KWB se uvršča v sam vrh ponudnikov ogrevalnih sistemov na lesno biomaso, ki letno v raziskave in razvoj nameni 10 % letnih prihodkov.

 

kwb biomasa 2

 

 

Več kot le toplota

Lokalnost, sonaravnost, nizki stroški obratovanja, možnost pridobitve državne subvencije ter stabilna cena energenta so gotovo lastnosti, ki govorijo v prid ogrevalnim sistemom za lesno biomaso. KWB, pa kot vodilni ponudnik zagotavlja znanje ter strokovnost, ki končnim uporabnikom zagotavlja zaupanje in kredibilnega partnerja. Občutek toplote pridobljene iz lesne biomase pa lahko zagotovo uvrščamo v skupino prednosti, ki niso objektivno merljivi. Frekvenca oddane toplote je pri kotlih na lesno biomaso povsem drugačna kot pri ostalih alternativnih oblikah, ki toploto pridobivajo s pomočjo električne energije ter blagodejno vpliva na osebno počutje ter dojemanje toplote.

 

 

Peleti, polena, sekanci in agrarna goriva

Širok spekter energentov in visoka stopnja prilagodljivosti so lastnosti, ki govorijo v prid tako posameznim uporabnikov kot večjim gospodarskim obratom. Sprotno prilagajanje, nov gosenični gorilnik, visoka učinkovitost ter prenovljena geometrija izgorevanja višajo uporabnost ogrevalnih sistemov KWB. Možnost ogrevanja s pomočjo koruznih storžev, miskantusa in celo olivnih koščic omogoča kmetovalcem uporabo lokalno pridelanih energentov ter ob 95 % izkoristku še dodatno niža stroške ogrevanja. Skupna bilanca oddanega CO2 je ob tem nična, saj sam kotel proizvede natančno toliko toplogrednega plina, koliko ga je rastlina ali drevo porabilo v postopku rasti. Interno izobraževanje, ki posameznemu inštalaterju podeli naziv »KWB partner inštalaterja« zagotavlja visoko raven znanja, saj je interno šolanje pogoj za sodelovanje s podjetjem, ki ima sedež v mestu St.Margarethen na Avstrijskem štajerskem.

 

kwb biomasa 1

 

100 % sledljivost vsakega posameznega kotla

Podjetje KWB je razvilo edinstven sistem nadzora, ki v kombinaciji s povsem poenostavljenim sistemom inštalacije omogoča 100 % sledljivost vsakega proizvedenega kotla ter vseh posameznih komponent. Proces same vgradnje kotla je namreč ključnega pomena ter trenutek kjer lahko nastopijo največje motnje samega delovanja.  Zaradi tega so pri KWB razvili sistem, ki inštalaterjem omogoča enostavno vgradnjo ter minimalno uporabo dodatnih pripomočkov. Sledljivost kotlov omogoča KWB partner inštalaterju hitro odzivnost ter ciljno usmerjeno analizo težav pri delovanju. Končni kupec je ob 8 letni garanciji na toplotni izmenjevalec deležen še 15 letne garancije na dobavo nadomestnih delov ob sklenitvi pogodbe o vzdrževanju je kupec deležen do 10 let garancije, ki vključuje celo vse obrabljive dele, kar je v branži edinstven dosežek.

 

KWB_Easyfire_kotel_1

 

Povezane vsebine

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.