Zbiralniki deževnice

Oglasno sporočilo

Zbiralniki deževnice Z zadrževanjem pa ne preprečimo samo poplav ampak tudi omogočimo centralnim čistilnim napravam, da lahko normalno opravljajo svoje naloge.

Razmere v okolju so se tako spremenile, da so sporočila o močnih nalivih in poplavah postala skoraj vsakdanjost. Slike poplavljenih naselij, potopljenih avtomobilov in brizgajočih stolpov vode iz kanalizacije so postale nekaj običajnega.

 

ARMEX deževnica voda

Baterija Herkules tankov s posamezno prostornino 1600 litrov

Zaščita javnega omrežja

Obstoječa kanalizacija močnih in kratkih nalivov ne more več sprejeti, kar se dogaja zlasti v strnjenih naseljih. Posledica je poplava, zalivanje kleti in škoda na stavbah, avtomobilih in zemljiščih. Ko pritisk dvigne ulični pokrov je že prepozno. Iz tal pa ne brizga voda ampak razredčene fekalije pomešane s strupi, naftnimi derivati in vsem, kar deroča voda izpira iz poplavljenih kleti. Ker bomo za povečanje premerov kanalizacije v mestih potrebovali nekaj desetletij, potrebujemo rešitev, ki bo delovala zdaj in takoj. Padavine s streh bomo na ogroženih območjih v bodoče odvajali v zadrževalnike.

 

baner zbiralniki dezevnice

Zadrževalniki padavin

Ker so nalivi običajno kratki in zelo močni, se najhitrejša rešitev skriva v zadrževalnikih. Imelo naj bi jih čim več stavb, njihova naloga pa je prevzemanje prvega naliva in nato počasno spuščanje viškov deževnice v obstoječo kanalizacijo, ko se vreme izboljša. Kjer je možnost, jih lahko postavimo ali vkopljemo kar na svojem dvorišču.

Z zadrževanjem pa ne preprečimo samo poplav ampak tudi omogočimo centralnim čistilnim napravam, da lahko normalno opravljajo svoje naloge. Će jih obremenimo s prevelikimi količinami meteornih vod, temeljito čiščenje odplak ne bo več možno.

V našem obmorskem mestu so letos lastniki rekonstruirali nekaj svojih dvorišč. Dovoljenje za ta poseg pa so dobili samo pod pogojem, da vgradijo zadrževalnik prostornine 5 kubičnih metrov. Od tega je polovica predvidena za lastno porabo, polovica pa za zadrževanje. Sistem je opremljen z vsemi priklopi in odvodi, kot običajni zalogovniki deževnice, z eno razliko. Ima vgrajen poseben ventil, ki deževnico po nalivu počasi odvaja v kanalizacijo.

 

Druge prihodnje rešitve

Tudi če bi v mestih imeli ločene vode za kanalizacijo in za meteorne vode, bi zadrževalnike kljub temu potrebovali. Količina vode, ki jo lahko zadrži oblak v vedno bolj ogretem okolju je tako velika, da tudi ločeni odvodi ne bodo rešitev, zato bomo zadrževalnike kljub vsemu potrebovali. To je pač cena, ki jo sodoben človek mora plačati zaradi svojega vpliva na okolje. In če bo potrebno samo to, smo jo še dobro odnesli.

 

armex oglas

 

Kontaktirajte ponudnika

"*" indicates required fields

 

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE