Pocenite ogrevanje ob tem da obdržite kotel na kurilno olje

Z lesnimi peleti lahko račun za ogrevanje zmanjšate za polovico, z ustreznim gorilnikom pa tudi ni potrebno narediti kakršnih koli predelav obstoječega kotla.

 

 

Z lesnimi peleti lahko račun za ogrevanje zmanjšate za polovico, z ustreznim gorilnikom pa tudi ni potrebno narediti kakršnih koli predelav obstoječega kotla.

 

Prednosti pelet za ogrevanje enostanovanjskih domov so marsikomu že dobro poznane. Kot lesna biomasa so za polovico cenejši kot kurilno olje, obenem pa še vedno ohranjajo precejšnjo raven avtomatike, katere so uporabniki navajeni pri kurilnem olju (za razliko od kurjenja drv). V večini primerov pravzaprav niti ni potrebe po zamenjavi obstoječega kotla. Potrebno je le dodatno namestiti sistem za kurjenje pelet, katerega glavni del predstavlja gorilnik na pelete.

 

inovateh_gorilnik_fenix_pec_na_olje_2

Kotlu Buderus Logano G115 se enostavno odpira celotno kurišče, kar poenostavi čiščenje pepela.

 

Izberite ustrezen gorilnik

V grobem ločimo gorilnike na pelete v dve skupini: take s hlajeno gorilno komoro in tiste z nehlajeno komoro. Nehlajeni gorilniki so enostavnejše konstrukcijske izdelave (in zato praviloma tudi cenejši), vendar so primerni le za kotle z večjimi kurišči (kot so kotli za kurjenje trdih goriv). Problem je v tem, da je potrebno gorilno komoro potisniti v kurišče, saj bi drugače predstavljala nevarnost za okolico. To pa je pri specialnih kotlih za kurilno olje težko izvedljivo, saj so kurišča majhna.

 

inovateh_gorilnik_fenix_pec_na_olje_1

Gorilnik Fenix montiran na kotel Buderus Logano G115.

 

Za razliko od ostalih gorilnikov, ima gorilnik Fenix hlajeno gorilno komoro. Njegova konkurenčna prednost pred ostalimi je ravno v enostavnosti vgradnje na obstoječe kotle (tudi specialne kotle na kurilno olje). To omogoča inovativno zasnovana gorilna komora, ki je zračno hlajena, tako da se ob namestitvi ne posega v vratca kotla, saj se gorilnik enostavno prisloni/pritrdi na vratca. Za hlajenje gorilne komore se sicer uporabi zrak, ki se ga v gorilno komoro vpihuje zaradi samega gorenja. S tem, ko ta je isti zrak speljan po zunanjem obodu gorilne komore, se segreje (in obenem tako hladi komoro), kar še izboljša kvaliteto gorenja lesnih plinov v sami gorilni komori, obenem pa ne prihaja do toplotnih izgub.

 

inovateh_gorilnik_fenix_pec_na_olje_3

Gorilna komora gorilnika Fenix čisto nič ne posega v kurišče kotla (lovilna mrežica za pelete je opcijski dodatek)

 

Gorilnik odlikuje tudi napreden vžigni sistem, ki zagotavlja izredno hiter vžig pelet (v eni sami minuti) ob minimalni porabi električne energije in učinkovit elektronski krmilni sistem, ki omogoča, da uporabnik delovanje gorilnika hitro in enostavno prilagodi lastnim potrebam.

 

Montaža na obstoječ kotel

Lep primer enostavnosti vgradnje gorilnika Fenix so kotli Buderus Logano G115. Gre za vrhunski kotel na kurilno olje, ki pa se ga da z gorilnikom Fenix enostavno uporabljati tudi za kurjenje pelet. Kotel ima namreč urejeno možnost enostavnega dostopanja do  kurišča preko vratic na tečaje, kar močno poenostavi čiščenje pepela saj se uporabnik izogne vsakokratni demontaži gorilnika (uporabnik mora računati na čiščenje vsaj enkrat tedensko, ob najbolj mrzlih tednih tudi pogosteje). Poleg tega kotel že ima serijsko odprtino premera 110 mm, tako da ni potrebna kakršna koli predelava; gorilnik se enostavno privijači na obstoječe navoje na kotlu in to je vse. Vse, kar je potrebno zagotoviti, je 60 cm prostora od vratic (tudi v smeri njihovega odpiranja), poleg tega pa mora biti globina kurišča minimalno 35 cm.

Gorilnik se dobavi skupaj s transporterjem za pelete (polžem), ki skrbi za doziranje pelet v gorilnik. Uporabnik tako potrebuje le še primerno posodo, ki bi služila kot zalogovnik za pelete, in seveda nabavo ustrezne količine in kvalitete pelet pri enem od številnih ponudnikov v Sloveniji in že je pripravljen na precej cenejši način ogrevanja.

 

Več na www.inovateh.si

 

Kontaktirajte ponudnika

"*" indicates required fields

 

 

 

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI