Koren: Vgrajujem talno ogrevanje v 3x60 m2 stanovanjske hiše. V kleti bo peč, pritličje in nadstropje pa bo opremljeno s talnim ogrevanjem. Nameravam izvesti dovode in priključitev omaric, instalater pa me svari, da sistem ne bo deloval, ker črpalka ob peči ne bo imela dovolj kapacitete za preskrbo sistema. Predlaga vgradnjo črpalke in mešalnega ventila v posamezno omarico ali nakup dveh takšnih kompletov. Zanima me, ali je njegova zamisel dobra in kateri proizvajalci so zanesljivi.


Odgovor: Sodobne obtočne črpalke so ob majhni porabi energije sposobne dovesti dovolj toplote v veliko večje sisteme kot je vaš. Tehnično najčistejša rešitev vašega sistema pa je ločitev obeh tokokrogov v kleti ob kotlu. Na predtoku iz kotla izdelamo dva izvoda (pa še kakšnega za rezervo, na primer za ogrevanje sanitarne vode), vsak s svojo majhno obtočno črpalko, elektromotornim mešalnim ventilom, termometri in ostalo potrebno opremo, vse skupaj pa vodi ena avtomatika, ki deluje odvisno od zunanje temperature. V vsakem nadstropju se nahaja po ena razdelilna omarica, ki je priključena na svoj ločen tokokrog.


Takšna vezava omogoča zapiranje ogrevanja posameznega nadstropja samo z izklopom črpalke, pa še višanje ali nižanje splošne temperature predtoka za posamezno etažo za stopinjo ali dve, če bi bilo stanovalcem v njej prevroče ali prehladno. Omarice s kompletnim sistemom so bolj namenjene vgradnji v večstanovanjske zgradbe, kjer vsako stanovanje zase odvzema toploto iz skupnega voda. Pomemben del pa je še uravnoteževanje pretokov skozi grelne zanke, ki so priključene na posamezno omarico, ki ga opravimo ob zagonu sistema. V glavnem vsi izdelki iz materialov ki ne rjavijo izpolnjujejo zahteve za uspešno delovanje.


IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.