Nina: V naš nastajajoči dom želimo vpeljali toplotno črpalko zrak voda, zato vas prosimo za kompleten predračun stroškov ali vsaj okvirna cena. V pogovoru s svetovalcem smo ugotovili da je navedena TC edina možnost glede na danosti okolja in parcele. Zanima me ali je smiselno vgraditi tudi sončne kolektorje in kako vplivajo nižje zunanje temperature na delovanje toplotne črpalke.

 

Odgovor:

Ponudb za postavitev strojnih hišnih instalacij ne izdelujemo. Tudi okvirna cena vam ne bo koristila, saj v vsakem primeru velja cena tistega, ki vam bo sistem prodal in instaliral. Najprej pa morate čimbolj natančno ugotoviti, kakšen porabnik energije je vaša stavba. To lahko ugotovite le na podlagi izračuna toplotnih izgub, ki vam ga izdela strojni projektant. Storitev ni draga, je pa osnova za vse bodoče odločitve ter vam lahko prihrani ogromno stroškov in živcev. Pojavijo se lahko tudi nove rešitve, na primer, da zaradi vgradnje sistema za vračanje zraka lahko nabavite manjšo črpalko, s čimer se bodo občutno zmanjšali tudi stroški delovanja v naslednjih letih. Ko bo znana potrebna moč ogrevalne naprave, lahko v nekaj dneh dobite na desetine ponudb slovenskih dobaviteljev ali proizvajalcev, nekaj jih oglašuje tudi v naši reviji.

Sončni kolektorji so vedno dobra rešitev. Zlasti če izberete takšen način postavitve ali izvedbo s prigrajenim grelnikom, ki lahko deluje tudi termosifonsko, brez elektrike, s čimer dobite rezervni sistem, ki deluje tudi ob izpadih. Ob padcu zunanjih temperatur pada tudi učinkovitost toplotne črpalke, zato manjša dodatna grelna naprava, na primer avtomatiziran kamin na pelete, vedno pride prav. Če v spletni iskalnik vpišete »varčujem z energijo«, boste vstopili na stran te revije. V rubriko »iskanje« vpišite spodnje tri naslove in si preberite članke o toplotnih črpalkah, saj se morate ob odločitvi za takšno investicijo tudi sami imeti nekaj osnovnih informacij. Naslovi člankov so: Izbirate toplotno črpalko, Ob nakupu toplotne črpalke, Slabe energetske odločitve so drage.    

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.