V Lumarju, tehnološko vodilnem slovenskem proizvajalcu skoraj nič-energijskih montažnih objektov, stavijo na sodoben dizajn povezan z najnovejšo tehnologijo gradnje.

 

Lumar Aktivna hisa Individual

Individualna plus-energijska hiša Lumar proizvede več energije, kot je potrebuje za svoje delovanje.

 

 

       
    »Z nenehnim iskanjem novih rešitev in vpeljevanjem novih trendov, sodobnimi arhitekturnimi rešitvami, zadovoljevanjem individualnih želja kupcev, smo v zadnjih letih povsem spremenili pogled na montažno gradnjo. Razvili smo arhitekturno dovršene montažne hiše, ki so hkrati izjemno energetsko učinkovite. Tudi zato smo se dokončno uveljavili kot najbolj inovativno in uspešno slovensko podjetje na področju montažne gradnje,« pove direktor Marko Lukić.  
       

Bivanjske rešitve prihodnosti že danes

 

Že danes so razvili bivanjske rešitve prihodnosti – skoraj nič-energijske hiše. V vse hiše Lumar je standardno vgrajen prezračevalni sistem z rekuperatorjem, ki zagotavlja vedno svež zrak. V sklopu koncepta Lumar 2020 so zasnovali optimirane in energetsko izjemno učinkovite hiše, z najboljšim razmerjem cena - kakovost.

»V kombinaciji z Lumarjevo vrhunsko tehnologijo toplotnega ovoja z odlično zrakotesnostjo, hiše Lumar izpolnjujejo visoke energetske standarde, ki bodo predvidoma z Evropsko direktivo o energetski učinkovitosti stavb v veljavo stopile šele leta 2020,« pove direktor, Marko Lukić.

 

Sončna elektrarna -  brez stroškov za elektriko

Standard skoraj nič-energijskih stavb ob visoki energetski učinkovitosti stavb zahteva tudi visoko izrabo obnovljivih virov energije. »Predstavljajte si, da z vašo hišo nimate več stroškov za električno energijo za ogrevanje, sanitarno vodo, kuhanje, pranje, ter razsvetljavo. To lahko uresničite z vgradnjo sončne elektrarne, s katero boste potrebno električno energijo proizvedli kar sami, ti stroški pa se vam bodo znižali na minimum,« pojasni Lukić. 

V Lumarju vam zasnujejo sončno elektrarno ustrezne velikosti, glede na vaše potrebe po električni energiji, ki na letni ravni po sistemu net - meteringa (neto meritev) uravnoteži proizvodnjo in porabo električne energije. Za gradnjo sončnih elektrarn so v letu 2017 po novi uredbi o samooskrbi z električno energijo na voljo tudi nepovratne finančne spodbude Eko sklada, ki jih je smotrno izkoristiti.

 

 baner gradnja hise

 

Lumar Aktivna hisa soncna elektrarna

Aktivna hiša Lumar - prva hiša za poskusno bivanje v Sloveniji.

 baner soncne elektrarne

Energetska neodvisnost in trajnostna mobilnost

Dom ni več le hiša v kateri preživljamo čas z družino, ampak postaja stičišče tehnologij v konceptu trajnostnega bivanja. Z vključitvijo električnega avtomobila sodobna hiša ponuja nadgradnjo trajnostnega koncepta električne mobilnosti. Z ustrezno sončno elektrarno lahko sami proizvedemo toliko električne energije, da polnimo tudi avto, ki ni več le vozilo, ampak predstavlja tudi hranilnik električne energije. »Predstavljen koncept Lumar 2020 je odgovor na okoljske izzive prihodnosti. Z nakupom Lumar hiše boste že danes investirali v tehnologijo prihodnosti, z visoko kakovostjo bivanja, nizkimi obratovalnimi stroški in dolgoročnim ohranjanjem vrednosti investicije,« doda Lukić.

 

Lumar Aktivna hisa

Velike steklene površine, funkcionalni tlorisi ter vgrajeno prezračevanje omogočajo prijetno in zdravo bivalno klimo.

 

Več informacij na www.lumar.si.


Lumar d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.