Vgradnja decentralnega prezračevalnega sistema Lunos
»Živimo v 17 let stari montažni hiši in s plesnijo nikoli nismo imeli težav, a se mi je vedno zdelo, da prostori niso dovolj prezračeni in zrak ni dovolj svež,« pogovor začne Ptujčanka Jerneja Bombek, ki je težave s slabim prezračevanjem rešila tako, da je dala letos poleti v hišo vgraditi decentralni prezračevalni sistem Lunos.
![]() |
Takoj po vgradnji prezračevalnega sistema Lunos je v svoj dom poklicala predstavnike podjetja, da bi se jim zahvalila za kakovostno storitev, strokovno montažo prezračevalnega sistema. Navdušena je bila nad tem, kako hitro je vse potekalo, kako prijazni so bili monterji, ki so za seboj celo pospravili, in nad diskretno lepim dizajnom decentralnega prezračevalnega sistema. »Všeč mi je, ker je bele barve in popolnoma nevpadljiv. Obiski še opazili niso, da smo snapravili nekaj novega,« pravi sogovornica. Medtem ko učinek decentralnega prezračevalnega sistema v toplejših dneh še ni bil tako opazen, je bilo v hladnejših dneh hitro občutiti razliko. Temperatura v prostoru je stabilna in prijetna, zrak pa v vsakem trenutku svež, ne da bi bilo treba odpirati okna, pri čemer bi se izgubljala toplota. »Zelo sem zadovoljna, zrak je veliko čistejši,« poudari Jerneja Bombek.
»Dobila več, kot sem pričakovala«
Jerneja se je za decentralni prezračevalni sistem Lunos odločila iz več razlogov; v bivalnih prostorih je želela družini zagotoviti dovolj svežega zraka, na odločitev pa sta pomembno vplivala tudi mož in sin, ki imata oba težave z alergijami. »Pred vgradnjo prezračevalnega sistema, kadar je bilo v zraku veliko cvetnega prahu, sploh nisem mogla zračiti hiše, sicer bi se obema stanje zelo poslabšalo, alergična reakcija bi bila še hujša. Zdaj teh težav nimamo več, saj posebni filtri prezračevalnega sistema ne prepuščajo cvetnega prahu. Zadržijo ga zunaj, hišo pa oskrbijo s čistim zrakom. Če sem pred nakupom še dvomila, ali je decentralni prezračevalni sistem Lunos res tisto, kar potrebujem, vam lahko zdaj povem, da sem s tem nakupom dobila več, kot sem pričakovala.« Nad novo pridobitvijo so navdušeni vsi člani družine.
Tisoč in ena prednost
Prednosti prezračevalnega sistema Lunos, ki so prepričale tudi Jernejo, je več. Poleg tistih, o katerih se največ govori, ji denimo pride prav ta, da lahko ponoči na sistemu v spalnici izklopi lučke, da je ne motijo. »Sistem nemoteno deluje naprej, le lučke se ugasnejo. To je res super pogruntavščina! Prav tako mi je všeč, da je v notranjih prostorih manj mrčesa, ter da pri prezračevanju ni treba ustvarjati prepiha. O decentralnem prezračevalnem sistemu Lunos vam res lahko povem le dobre stvari.« Centralni prezračevalni sistemi se nikakor ne morejo primerjati z njim, je prepričana. »Že zato, ker za vgradnjo decentralnega sistema ni treba ’razkopati’ vse hiše, saj je njegova uporaba bistveno preprostejša, takšno je tudi vzdrževanje.«
Kaže, da Jerneja govori iz izkušenj; zaupala nam je namreč, da se je njen brat v nasprotju z njo odločil za centralni prezračevalni sistem. »Pri centralnem sistemu se cevi sčasoma zamašijo, oziroma zamastijo. Takrat jih je treba celovito očistiti, to je moral storiti tudi moj brat. Kajpak sočustvujem z njim, ima dodatno delo in stroške, a sem obenem presrečna, da se meni s tem nikoli ne bo treba ukvarjati. Pri decentralnem prezračevalnem sistemu Lunos je treba le občasno očistiti filtre, kar je malenkost,« zaključi Jerneja, ki si ne predstavlja več, kako bi bilo v hiši brez decentralnega prezračevalnega sistema.
![]() |
Povezane vsebine