Najvišja evropska zgradba se ponaša s Hidriinimi rešitvami, LED zaslon kot zaščita za prezračevanje objekta.

 

V ruski prestolnici je pred osmimi leti stekel drzen projekt – gradnja najvišje zgradbe na Stari celini, 75-nadstropnega nebotičnika Mercury City Tower. Gre za elitno zgradbo, ki na 339 metrih višine razpolaga s kar 174.000 kvadratnimi metri uporabnih površin. Pri projektu je sodelovala tudi Hidria z rešitvijo po meri naročnika, ki združuje funkcionalnosti zunanje zaščitne žaluzije sistema za prezračevanje objekta in nosilne konstrukcije LED sistema za oglaševanje na fasadi objekta.

 

hidria Mercury City Tower

Mercury City Tower v Moskvi

 

Hidria se je doslej že uveljavila kot partner, ki svoje visoko tehnološke rešitve zna prilagoditi zahtevam naročnika in s tem omogočiti izvedbo najrazličnejših, še tako zahtevnih projektov. Mednje zagotovo sodi Merkury City Tower, katerega gradnja je bila zahtevna že z vidika obsežnosti samega projekta. Načrt je med drugim vključeval tudi namestitev reklamnih LED zaslonov v skupni izmeri  150 x 14 metrov, ki se na višini približno 250 metrov nad tlemi razprostirajo po celotnem obodu stavbe, prekrivajo pa štiri nadstropja.

 

Hidriini strokovnjaki so tako razvili posebno rešitev za nosilno konstrukcijo LED zaslonov, ki je obenem funkcionalna tudi kot zaščita sistema za prezračevanje objekta. Večina prezračevalnih sistemov v stavbi tudi sicer poteka preko Hidriinih elementov. Razvoj projekta je potekal v tesnem sodelovanju s partnerji iz Nemčije, Nizozemske in Rusije.

 

Sam nebotičnik Mercury City Tower se sicer uvršča na 40. mesto na listi najvišjih zgradb na svetu. Da se proti njegovemu vrhu lahko podate povsem brez skrbi, skrbi 31 dvigal, pod zgradbo pa se skriva še pet podzemnih nadstropij. O tem, da drzna arhitekturna stvaritev v Evropi res nima konkurence, pa priča tudi dejstvo, da je naslednji evropski nebotičnik na listi najvišjih zgradb sveta uvrščen šele na 69. mesto. Gre za nebotičnik Eurasia, ki se prav tako nahaja v Moskvi.

 

Za omenjeno rešitev na najvišji evropski zgradbi je Hidria na nedavnem Dnevu inovativnosti na Brdu pri Kranju prejela tudi srebrno priznanje Gospodarske zbornice Slovenije. Po junijski razglasitvi Hidrie kot najinovativnejšega evropskega podjetja v izboru European Business Awards, gre torej še za eno od priznanj, na katera smo upravičeno lahko izjemno ponosni.

 

Foto: www.frankherfort.de


Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.