Ljudje se vse bolj zavedamo, kako pomemben je kakovosten zrak v prostorih, v katerih glede na raziskave preživimo več kot 90 odstotkov časa. V novogradnjah so zato prezračevalni sistemi že nekaj samo po sebi umevnega, vse pogosteje pa jih vgrajujejo tudi tisti, ki svoje domove prenavljajo. Zaradi preproste in bolj čiste vgradnje se največkrat odločijo za decentralni prezračevalni sistem. Tako kot še marsikaj drugega je tudi tega danes mogoče upravljati na daljavo, brezžično.

 

prezracevanje lunos i vent

i-Vent temelji na pretoku zraka v celotnem bivalnem območju s preprostim upravljanjem.

Marsikatero podjetje je med pandemijo stagniralo, saj je bilo zaradi ukrepov za zajezitev novega koronavirusa onemogočeno opravljanje številnih dejavnosti. V podjetju Lunos, ki je v desetih letih delovanja z decentralnimi prezračevalnimi sistemi opremilo že več kot 20.000 objektov v Sloveniji, pa so ta čas dobro izkoristili in razvili nov element – pametno prezračevalno enoto i-Vent. Ta prinaša izboljšave na več ravneh, najpomembnejše pa so bolj čista vgradnja, manj vrtanja in razbijanja sten, manj kablov in predvsem preprosto brezžično upravljanje.

 

Odpiranje oken ne zadostuje

Precej Slovencev še vedno prisega na prezračevanje z odpiranjem oken večkrat na dan, kot so to počele naše babice. A v zadnjih štiridesetih letih sta tako znanje kot tehnologija na vseh področjih močno napredovala. Danes vemo, da zgolj odpiranje oken, pa naj je še tako pogosto, ne zadostuje in ne zagotavlja zdravega bivalnega okolja. Tega pa zagotavlja kakovosten decentralni prezračevalni sistem, ki v primerjavi s klasičnim prezračevanjem deluje 24 ur na dan, sedem dni v tednu. Zrak v stanovanju je zato vedno svež, podnevi in ponoči, saj prezračevalni sistem ves ta čas učinkovito odpravlja odvečno vlago in plesen ter slabe vonjave. Pri tem ne gre pozabiti še nečesa: v primerjavi z odpiranjem oken lahko prezračevalni sistem prihrani tudi do 30 odstotkov energije, kar pomeni znatne prihranke pri stroških zanjo. Ob trenutnih cenah energije je to vsekakor pomemben podatek.


daljinsko upravljanje prezracevanje i vent

Na Lunosove prezračevalne enote prisega že več kot 100.000 zadovoljnih uporabnikov.


Brezžična komunikacija

Pametna prezračevalna naprava i-Vent, ki je nadgradnja najbolj prodajanega modula Lunos e2, je primerna tako za novogradnje kot tudi za obstoječe objekte. »Več kot 70 odstotkov vgradenj izvajamo v naseljenih objektih, ki jih lastniki prenavljajo, zato je zelo pomembno, da je gradbeni poseg čim manj obsežen in čim bolj čist,« pravi Milan Kuster, direktor podjetja Lunos. Do zdaj so pri vgradnji sistema za prezračevanje v obstoječo enodružinsko hišo, na primer, v povprečju izvedli okrog 50 metrov »štemanja« in kabliranja. Vse to je sicer Lunosova ekipa opravila v enem dnevu, kljub temu so iskali možnosti za hitrejšo in še bolj čisto vgradnjo.

baner prezracevanje

Rešitev so našli v brezžični komunikaciji. Element rekuperator potrebuje zgolj lasten vir napajanja in ga ni več treba fizično povezovati s krmilno enoto. Zdaj je povprečna dolžina potrebnega kabliranja le 10 metrov, saj se po zaslugi i-Venta elementi med seboj brezžično povežejo in delujejo sinhrono, krmilimo pa jih z daljinskim upravljalnikom ali prek aplikacije na pametnem telefonu, ki je združljiva s sistemoma Android in iOS. Brezžični sistem regulacije omogoča bistveno bolj natančne nastavitve, sama avtomatika je optimizirana in uporabniku prinaša dodatne funkcije. »Sistem lahko pustimo v avtomatskem delovanju in z njim nimamo skoraj nobenega opravka. Lahko se prilagaja, tvori skupine elementov po posameznih delih objekta, denimo v bivalnem delu, spalnici. Lahko pa uporabnik spremeni režim na enem elementu in pri tem doseže, da pri spremembi deluje vsa skupina. To je zelo pomembno s stališča pravilnega prezračevanja – kolikor zraka pride v objekt, toliko ga mora tudi iz njega,« pravi sogovornik.

 

daljinsko upravljanje prezracevanja

i-Vent upravljamo brezžično, prek aplikacije, ki je združljiva s sistemoma Android in iOS.

Majhna poraba energije

i-Vent ima zelo dober energetski učinek, pri delovanju je skoraj neslišen, ustrezno absorbira zunanji zvok, prepišna varovala in omejitev volumna zračnega pretoka poskrbita, da ni prepiha, poraba energije za lastno obratovanje pa je zmanjšana – rekuperacija, posamezni ventilator za prezračevanje na letni ravni porabi le za približno 2,3 evra električne energije.


Glavne prednosti prezračevalnega sistema i-Vent: 

  • preprosto upravljanje z mobilno aplikacijo,
  • preprosta vgradnja, brez večjih posegov v stanovanje,
  • primeren za starejše hiše in stanovanja ali novogradnje,
  • preprosto in poceni vzdrževanje,
  • varčevanje z energijo,
  • tiho delovanje,
  • izredno majhna poraba energije pri delovanju,
  • brez prepiha zaradi prepišnega varovala in omejitve volumna zračnega pretoka,
  • trajni filtri, pralni pod tekočo vodo,
  • filtri proti alergijam.

 Vsa morebitna dodatna vprašanja napišite v spodnji kontaktni obrazec, kjer vam bomo poskušali odgovoriti v najkrajšem času.


Lunos d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.