V zadnjih letih so bile zime različne. Od nadpovprečno hladnih, do rekordno toplih. Kakšna zima je pokazala zobe bolj kot smo vajeni, tako da so bili tudi stroški za ogrevanje višji kot običajno. Delovanje toplotne črpalke zrak - voda je v ekstremnejših zimskih temperaturah lahko moteno, tudi zaradi dodatnih električnih grelnikov, ki pri toplotni črpalki zrak-voda služijo kot podpora ogrevanja. Strah pred vgrajenimi električnimi grelci je odveč, pomembna je predvsem pravilna izbira moči in tipa toplotne črpalke za posamičen objekt. V nadaljevanju želimo, v izogib tem težavam, svetovati kako lahko z izbiro toplotne črpalke pri ogrevanju hiše z radiatorji uspešno zaobidemo ta problem.

 

delovanje toplotne črpalke ogrevajne radiatorji

 

Omenjene toplotne črpalke so sicer zelo dobra izbira, saj črpajo energijo iz okoliškega zraka in jo s pomočjo kompresorja pretvorijo v toplotno.  Da pa bo z delovanje toplotne črpalke zrak – voda udobje takšno, kakršnega pričakujemo, je predvsem pri hišah, kjer ogrevamo z radiatorji, potrebno izbrati pravi tip toplotne črpalke.

 baner toplotne crpalke

tersus toplotna atlantic

 

Kakšna naj bo toplotna črpalka zrak – voda za ogrevanje z radiatorji

Na tržišču je ponudba toplotnih črpalk zares ogromna in končni uporabniki so povsem zmedeni, kakšno toplotno črpalko naj izberejo. Pri izbiri toplotne črpalke zrak-voda za ogrevanje v hišah z radiatorji, je pomembno, da se izbere model toplotne črpalke, katera je sposobna tudi pri ekstremnih zimskih temperaturah pod 0°C vzdrževati nazivno izhodno moč, saj se bomo samo na ta način izognili uporabi vklopa dodatnih električnih grelcev. Običajno so to toplotne črpalke, ki uporabljajo v ta namen posebej prirejene kompresorje z vbrizgom. Pri nižjih zunanjih temperaturah, nam ta sistem omogoča da lahko toplotna črpalka tudi pri -15°C zagotavlja nazivno izhodno moč in dovolj visoko temperaturo vtoka, med 55 do 60 °C.

Uporaba dodatnih električnih grelnikov bo tako nezaznavna, ni pa priporočljivo da se električne grelnike povsem izloči. Uporaba grelcev pri zares ekstremno nizkih zunanjih temperaturah ( pod -15°C) bo delno razbremenila delovanje kompresorja, s tem pa podaljšala njegovo življenjsko dobo.

 

 

Svetujemo, da naj bodo dodatni električni grelci serijsko vgrajeni v notranji enoti toplotne črpalke in aktivirani na minimalni moči. Nakup toplotne črpalke brez dodatnih električnih grelnikov odsvetujemo. Strah pred vgrajenimi električnimi grelci je odveč, pomembna je predvsem pravilna izbira moči in tipa toplotne črpalke za posamičen objekt. Črpalke katere uporabljajo kompresorje brez vbrizga hladiva so predvsem namenjene za nizkotemperaturne ogrevalne sisteme, večinoma za novogradnje s talnim ogrevanjem.

 

Preverite ključne pojme ob investicijah v toplotne črpalke

pomen oznak toplotna črpalka

PONUDNIKI ZA TOPLOTNE ČRPALKE ZRAK - VODA

internet prst


Povezane vsebine


Tersus d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.