Konstruktorji vetrnih turbin so do sedaj verjeli, da je najboljši način za dvig električne kapacitete, povečevanje velikosti vetrnic. Kljub tehnološkim dosežkom in novim kompozitnim materialom, ima podaljševanje krakov svoje meje. Ena od mnogih je tudi hitrost konice krila vetrnice, ki velikokrat presega hitrost zvoka.

 

vetrni_patent
Prikaz hitrosti vetra in učinka patentiranega Wind Energiserja


Wind Energizer

Strokovnjaki izraelske firme Leviathan energy, so izumili in patentirali dodatek, s katerim lahko občutno povečajo učinkovitost vetrnice, brez da bi ji morali prigraditi daljša krila ali jo kako drugače predelati. Iz jeklenih cevi in plošč iz plastike so izdelali krožno nagnjeno ploskev, ki ima obliko plašča odrezanega stožca. S tem so preusmerili gibanje zraka nad tlemi in dosegli, da veter tudi v tem delu z najvišjo možno hitrostjo doseže krilo vetrnice, čeprav je hitrost nad tlemi vedno najnižja. Z meritvami na manjših vetrnicah so dokazali, da s takim dodatkom povečajo hitrost toka zraka nad tlemi za 20 do 40%, kljub nižjim splošnim hitrostim vetra v okolici pa se je kapaciteta turbine dvignila za presenetljivih 150%. Dodatek zmanjša število okvar reduktorjev vetrnic, saj izenači neenak pritisk na os, ki nastane zaradi razlike v hitrosti vetra na dnu in vrhu vetrnice. Izračunali so, da se strošek za postavitev Wind Energizerja povrne v štirih letih, kar ni veliko v primerjavi s pričakovano življenjsko dobo teh vetrnih strojev.

 

vetrni_patent_2
Kapaciteta preizkusne vetrnice se je povečala za 150%


Trenutno v svetu na kopnem deluje 100.000 vetrnih turbin, gradijo pa okrog 200 novih, zato bodo energetske koristi po vgradnji lahko ogromne. Kljub temu, da je Wind Energizer podoben dolgočasnemu letečemu krožniku, izumitelji ne pričakujejo velikega odpora prebivalcev, saj se vetrne farme običajno nahajajo daleč od naseljenih območij.

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.