Podjetje McCamley je svojo pot začelo z zmago na tekmovanju Blue Peter, pred skoraj 30 leti. Njihov novi izdelek je vertikalna vetrna turbina, pritrjena na navpično os.

 

turbina
Mestne vetrne turbine morajo biti čim tišje in neopazne


Tiha in brez vibracij

Pred postavljanjem v mestno okolje mora takšna turbina izpolnjevati nekaj pogojev. Imeti mora čim manj sestavnih delov, delovanje mora biti čim tišje in brez vibracij ter omogočati čim enostavnejšo pritrditev. Pomembna lastnost je še delovanje pri nizkih hitrostih vetra, izvedba pa mora biti tudi čim manj opazna v mestnem okolju. Te lastnosti izpolnjuje nova turbina, ki jo preizkušajo približno eno leto. V nasprotju z običajnimi propelerskimi vetrnicami, se petlistni rotor nahaja na vrhu vertikalne osi, premer rotorja pa je odvisen od velikosti in moči vetrnice, najmanjši znaša 2 metra. Okrog njega se nahaja stabilni obroč, v katerem se med dvema vodoravnima krožnima ploskvama nahajajo vertikalne usmerjevalne ploskve.

 

Za veter iz vseh smeri

Turbina starta že pri hitrosti vetra okrog 1m/s pri čemer je vseeno iz katere smeri piha veter in ali je gibanje zraka stalno ali turbulentno. Običajne turbine z eliso začnejo učinkovito delovati šele pri hitrostih okrog 4 m/s. Brez škode in dodatne zaščite lahko deluje tudi med orkanskimi vetrovi, ko je potrebno druge turbine zaustaviti, zaradi česar je izplen energije lahko veliko višji kot pri drugačnih izvedbah. Zaradi oblike ni nevarna pticam ali netopirjem, več pritrdilnih nog pa omogoča zanesljivo pritrditev tudi na strehah, ki niso visoko stabilne. Posebnost je še njena zgradba, ki dopušča, da jo pošiljajo v razmeroma majhnih paketih, dele pa nato po navodilu sestavi kupec sam, izdelujejo pa jo v več velikostih z močmi od 1 do 24 kW.

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.