Bližajo se topli poletni dnevi, ko bo voda dobila svoj največji pomen. Pomen v smislu osvežitve za pitje, kot osvežitev v bazenih in na kopališčih. Seveda se tukaj takoj zavedamo transporta vode po cevovodih, kot tudi črpalnih postaj za pitno vodo in bazenske tehnike.

Kakor hitro se omejimo na instalacije in cevovode, se srečamo tudi z izzivi tesnjenja le teh. Cevne instalacije so lahko iz različnih materialov. Najpogosteje pa se tukaj uporabljajo materiali kot je železo (pocinkano), plastika, drugi umetni materiali,…Da pa je transport vode sploh mogoč, so tukaj še črpalke, zasuni in drugi elementi, ki jih je prav tako potrebno zatesniti.

Celovito paleto materialov za tesnjenje, ponuja podjetje Henkel, ki ima v svojem asortimanu precej izdelkov namenjenih za tesnjenje. Tukaj je zavzeta tako voda za komunalne potrebe kot tudi pitna voda. Na kratko bomo predstavili tri izdelke, ki se najpogosteje uporabljajo pri tovrstnih opravilih. Na prvem mestu je izdelek Loctite 55, sledi mu Loctite 577 na koncu pa pride v poštev še Loctite 5366.

Loctite 55

Je vrvica, izdelana iz polietilenskih vlaken, ki so prevlečena z silikonsko maso. Vrvica se lahko uporablja za vse tipe navojev, kot tudi za kovinske in plastične materiale, ter kombinacijo kovine in plastike. Uporaba je enostavna, tesnjenje pa je zagotovljeno nemudoma po sestavitvi zveze. Tesni tako vodo, plin kot tudi pitno vodo, ter je odporna na temperature do 130 stopinj celzija.

Loctite 577

Je anaerobno lepilo-tesnilo, ki se strdi v kovinski reži med navoji. Primerno je za vse navoje do velikosti 3 col. Uporabno pa samo za kovinske navoje, saj se lepilo na plastiki ne strdi. Obstojno je do temperature 150 stopinj, tlačna obstojnost pa je 350 bar. Po sestavitvi zveze je potrebno počakati še 12 ur da se lepilo strdi. Izdelek ima certifikat za pitno vodo in plin.

Loctite 5366

Je tesnilna masa na osnovi ocetnega silikona. To silikonsko lepilo-tesnilo je primerno tako za kovinske in plastične navoje, kot tudi za kombinacijo obeh navedenih materialov. V spoju strjuje z pomočjo zračne vlage, tako da ga lahko uporabljamo tudi izven navojni rež, za hitra popravila. Temperaturno je obstojen do 250 stopinj, ima pa tudi atest za pitno vodo.

henkel_LOCTITE_55_int henkel_LOCTITE_577_int henkel_LOCTITE_5366_int

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.