Pocinkanje, zaščita železa in jekla s cinkom, je verjetno najbolj okolju prijazen in dostopen postopek protikorozijske zaščite. Dobra protikorozijska zaščita je učinkovito sredstvo za zmanjšanje potreb po energiji, ki jih imajo zgradbe in konstrukcije.Vsakih 90 sekund se po vsem svetu ena tona jekla spremeni v rjo, na vsaki dve izdelani toni jekla ena zamenja rjo.


pocinkovalnica_1
Kabina cinkove peči-kotla
pocinkovalnica_2

Suhi filter belih dimov iz cinkove peči

pocinkovalnica_3

Predobdelovalna komora


Z uporabo vročega pocinkanja za zaščito pred rjo na vsako tono zaščitenga jekla prihranimo toliko energije, da zadovoljimo nekaj tedenjske potrebe povprečne družine po energiji.


Pocinkanje je dolgoročno učinkovito, kjer gre za prihranek energije in naravnih virov ob minimalnem vplivu na okolje. Vroče pocinkanje desetletja ščiti jeklene konstrukcije in vzdrževanje zmanjša na minimum.


pocinkovalnica_4
Pralnik kislinskih hlapov


V postopku vročega pocinkanja elemente iz železa ali jekla potopimo v kotel s cinkovo talino. Cink, ki ne oblikuje prevleke na kovini, ostane v talini za nadaljno uporabo. Odpadki in cink, ki nastanejo pri postopku se predelajo za nadaljno uporabo.


Tudi izboljšave učinkovitosti načina ogrevanja so bistveno izboljšale energijsko učinkovitost segrevanja cinkovih peči. Toplotna energija, ki se sprosti pri procesu, ni izgubljena, ampak se porabi za segrevanje predobdelovalnih kadi, sušenja elementov pred potopom v talino ter talnega gretja proizvodne hale.

 

Emisije iz postopka vročega pocinkanja

Emisije iz postopka vročega pocinkanja so zelo nizke. Odpadne tekočine, ki vsebujejo predvsem izrabljene kisline, uporabljene za jeklo odstranijo pooblaščenea podjetja za ravnanje z odpadki, kot je to predpisano in s tem zaščitijo površinske vode ter podtalnico.

Emisije v ozračje so minimalne in so strogo določene s predpisom o varstvu okolja. Pri pečeh za vroče pocinkanje se z uporabo tunelov s filtri preprečuje izpust dimov v ozračje. Prav tako se komore oz. tuneli s filtri uporabljajo pri kemijski predobdelavi elementov, kjer se odsesuje in spirajo kisli hlapi. Rezultati raziskav programa za najboljše prakse so pokazali, da pocinkovalnice porabijo maj kot 25 litrov vode na tono izdelka v primerjavi z 2000 litri v splošni kovinski industriji.


Več na www.pocinkovalnica.si


Pocinkovalnica
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

 

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.