Zemeljski plin je zagotovo energent prihodnosti, verjetno prihaja njegova zlata doba. Okoljsko gledano je za 40% “boljši” od premoga in za 20% od nafte.

Ob zgorevanju se tvorijo dušikovi oksidi, vendar so druge emisije, trdni delci ali žveplov dioksid v primerjavi z drugimi energenti, zanemarljive. Uporaben je za proizvodnjo elektrike, toplote, prevoze in kot surovina za izdelavo gnojil, plastike in zdravil. Će metan vstopi v atmosfero preden zgori, je najškodljivejši plin, ki povzroča pregrevanje planeta, zato je nadzor tako pomemben.

 

 

termokamera za uhajanje plina

Termokamera je najboljši pripomoček za ugotavljanje puščanja plinov

 

Iskanje netesnosti

Zemeljski plin je nestrupen, brez vonja in barve, zato težje najdemo netesnosti na razvodih in opremi. Sestavljen je iz okrog 98% metana in manjših delov drugih plinov, etana, propana, butana, ogljikovega dioksida in dušika. Je daleč najčistejši fosilni vir energije in ne vsebuje žveplovih spojin. Vname se pri temperaturi 600 °C in je lažji od zraka. Zaradi vedno večjega števila razvodov in plinskih naprav, je potrebno čim enostavnejše iskanje netesnih mest, zaradi nevarnosti eksplozij in zaradi izgub tega energenta. Vseh netesnih mest ne moremo najti z milnico, zato potrebujemo tehnologijo, ki plinske netesnosti odkrije hitro in celo na daljavo.

 

baner plinski kotli

 

Termokamera GFx320 s hlajenim tipalom zazna že najmanjše koncentracije metana, ogljikovodikov in organskih hlapnih spojin. Kamera je eksplozijsko varna, plin pa se pokaže na ekranu kot temen oblaček ali migotajoča oblika, ki se loči od okolice. Omogoča pregled na daljavo in varen vstop v območje zaradi popravila, saj je ugotavljanje uhajanja s prostim očesom popolnoma nemogoče.

Kamera odkrije spuščanje, ki znaša znaša samo 0,4 g na uro, deluje pa na način snemanja temperaturnih razlik med plinom in okolico. Odkrije puščanje več kot 400 različnih plinov, med njimi metanol, propan, benzen, etan, propilen, pentan, toluen, oktan, heptan, ksilen.., zato je uporabna tudi v kemijski industriji. Naprava je predvidena za delo v vseh razmerah, občutljivi deli pa so zaščiteni z gumo. Uporabljajo jo na vrtalnih ploščadih, rafinerijah, ladjah za transport plina, plinskih postajah ter v bioplinskih postrojenjih.

 

Povezane vsebine

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.