Sonce in zemlja nam ne pošiljata računav za energijo, izkorisitmo ju brezplačno ...

V Medpodjetniškem izobraževalnem centru v Novi Gorici, ki ima 5112 kvadratnih metrov uporabnih površin, bodo na leto za hlajenje in ogrevanje prihranili kar 90 tisoč evrov. Takšno razliko zagotavlja sistem Solinterra®, ki objekt ogreva in hladi z energijo sonca in zemlje. Poglejmo še nekaj pomembnih številk o prihrankih tega sistema.

Po prvotnem projektu bi Medpodjetniški izobraževalni center ogrevali s 375-kilovatnim in hladili s 428-kilovatnim agregatom. Letni stroški ogrevanja bi znašali slabih 58 tisoč, stroški hlajenja pa  dobrih 27 tisoč evrov, pri čemer je treba opozoriti, da hlajenja ne bi izvajali julija in avgusta, ko je zaradi počitnic objekt zaprt. Skupaj bi za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje in potrebno električno energijo za delovanje obtočnih črpalk in ventilatorjev plačali 94.242 evrov.

 

 

dulc matej  solinterra ogrevanje hlajenje

V Medpodjetniškem izobraževalnem centru v Novi gorici bodo s sistemom Solinterra na leto prihranili kar 90 tisoč evrov, saj objekt ogreva in hladi sončna energija in energija zemlje.

 

 

S sistemom Solintera® so se stroški hlajenja znižali za okoli 26 tisoč evrov in so za skoraj 25-krat nižji od stroškov po prvotnem projektu. Pričakovani letni stroški ogrevanja bodo nižji za okoli 57 tisoč evrov oziroma kar 55- krat manj kot po prvotnem projektu. Ker je v objektu vgrajena najboljša oprema in njihove komponente z najmanjšo porabo električne energije, bo skupni prihranek na leto znašal 90 tisoč evrov. Investicija se bo povrnila v manj kot petih letih, saj je sistem Solintera® za dražji.

 

Stroški za eno leto samo 4.593 evrov (2015/16)

Od junija 2015 in do junija 2016 so tako porabili le za 1.347 evrov za ogrevanje za hlajenje 1.036 evrov za pripravo sanitarne tople vode 150 evrov ter največji strošek je za prezračevanje in sicer 2.060 evrov.  V tej ceni je upoštevan komplet storšek vseh obtočnih črpalk, ventilatorjev in regulacije.

Objekt s tako majhno porabo energije sodi v razred pasivnega objekta oz. skoraj nič energijski objekt  saj je letna poraba energije za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje in sanitarno toplo vodo  5,9 kilovatnih ur na kvadratni meter. Objekt je zgrajen v nizkoenergetskem razredu (35kWh/m2/leto) in je rezultat več kot odličen in dokazuje, da za tako nizko porabo ni treba graditi v pasivnem sistemu. Objekt ima s sistemom Solinterra® na strehi več kot 300 kvadratnih metrov sprejemnikov sončne energije. V in pod objekt je vgrajenih preko 50 tisoč metrov cevi za shranjevanje energije.

 

 

Solinterra dulc

Delovanje sistema Solinterra

 

 

Luksemburški patent, slovenska izvedba

Sistemom Solinterra®, ki ga je prek patentov luksemburškega znanstvenika Edmonda D. Kreckéja razvilo slovensko podjetje Dulc, je zasnovan tako, da v čim večji meri izkoristi brezplačne naravne vire. Za ogrevanje objekta izkorišča sončno energijo prek sončnih kolektorjev. Ker je sončne energije poleti največ in pozimi zelo malo, se toplota shranjuje v zemeljski zalogovnik pod objektom. Ogrevanje ni izvedeno na klasični način ampak prek temperaturne bariere na zunanji strani zida.

Tako so cevi položene na zunanjo stran zidu, takoj pod toplotno izolacijo, v cevi pa se dovaja voda s stalno temperaturo med 18 in 22 stopinjami Celzija. Poleti ima dovedena voda, s čimer hladimo zunanji ovoj, isto temperaturo. Za hlajenje se uporablja energija hladne zemlje, ki je na globini dveh do treh metrov vedno med 9 in 12 stopinjami Celzija. Tako objekt dodatnih hladilnih naprav ne potrebuje. Sistem Solinterra®  je prihodnost k uresničevanju ciljev evropske unije o nič energijskih zgradbah, kateri stopi v veljavo že čez leto in pol in na tak način se to lahko uresniči že danes.


Dulc d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.