Različni solarni kolektorji prinašajo različne prednosti, lahko pa tudi slabosti in določene težave, ki se jim želi investitor zagotovo izogniti.

 

Poznati prednosti enih in drugih, ter biti seznanjen z možnimi tveganji je predpogoj za dobro odločitev.  Pomembno je tudi vedeti, katere koristi nam prinaša ustrezna izbira, kaj lahko zahtevamo in pričakujemo od kolektorja. Na trgu je veliko ponudbe, ki obljublja včasih tudi več, kot lahko nato zagotovi, obstajajo pa tudi resnično kvalitetne rešitve, ki vam znajo dolgoročno služiti tako, kot ste načrtovali in si želeli v času investicije.

 

bio planet solar kolektor

 

V osnovi ločimo ploščate, cevne in vakuumske kolektorje. Med njimi ima vakuumski kolektor bistvene prednosti. Ponavadi se pod skupino vakuumskih kolektorjev prišteva tudi tiste, ki v to skupino ne spadajo, saj so pravi vakuumski kolektorji le tisti, ki imajo absorber dejansko v vakuumu.

 

Zlasti v slabih vremenskih pogojih, ko je razpoložljive energije malo, potrebujemo pa jo takrat običajno veliko, je zelo pomembno dobro preprečevanje izgub kolektorja. Ob tem odigra pomembno vlogo vakuum. Pravi vakuumski kolektor ima le eno plast debelega stekla okrog absorberja in toplotne cevi (Heat Pipe), ter kompletno notranjost cevi v visokem vakuumu. Visoko kvalitetni kolektorji ne bodo trpeli za izgubo vakuuma, saj je tehnologija izdelave kolektorja zelo napredovala.

 

Ne glede na ekstremna vremenska dogajanja, nas izbira ustrezno kvalitetnega kolektorja pred njihovimi vplivi dobro ščiti. Pri pravih vakuumskih kolektorjih je v stekleni cevi visoki vakuum zaradi zmanjšanja toplotnih izgub ter zaradi zaščite vseh aktivnih delov kolektorja pred zunanjimi vplivi. Tlak v cevi je manj kot 0,001 Pa. Uspešno opravljen test udarne trdnosti z jekleno in ledeno kroglo potrjuje vzdržljivost kolektorjev GreenLand Systems® pred neugodnimi vremenskimi vplivi, imajo pa tudi 2,7 mm debelo borosilikatno steklo.


Kolektorji GreenLand Systems® zagotavljajo dolgo življenjsko dobo brez težav, ki bi lahko nastopile po nekajletnem delovanju. Narejeni so iz trajnih materialov kot so baker, aluminij in nerjaveče jeklo in ne  iz materialov, ki bi bili manj odporni na ekstreme, katerim so na strehi izpostavljeni. Zaradi vsega naštetega je njihova življenjska doba 30 let in več.

www.bioplanet.si

 

Povezane vsebine


Bio planet d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.