V podjetju iz Krškega zasnovali posebne modularne hiške Smartdom

Futuristične modularne hiške so že pritegnile nekaj tujih kupcev. Z dvema solastnikoma in tako rekoč garažno proizvodnjo v podjetju razmišljajo o lastnem proizvodnem obratu ter načrtujejo prve zaposlitve.

Soustanovitelj in solastnik podjetja SmartDome Željko Hočevar je povedal, da podjetje, ki sta ga s solastnikom Borisom Kljunom začela kot startup, izdeluje modularne hiške, ki predstavljajo prihodnost bivanja. Futuristično zasnovane kupole so v obliki dodekaedra oz. konveksnega poliedra, ki ga omejuje dvanajst peterootnikov. Konkurenčna cena teh se giblje med 20.000 in 30.000 evri.

 

futuristicna hisa smarthome

 

Modularne hiške se zlahka vključujejo v okolje, gradbeno dovoljenje zanje ni potrebno

S svojo večnamembnostjo nagovarjajo kupce, ki se želijo vrniti k naravi. Modularno hiško je možno postaviti kot šotor. Postavitev in izdelava sta dokaj lahki. Les je glavno gradivo, plošče pa so izdelane iz reciklirane plastike. Te hiške je možno izdelati v različnih izpeljankah, opremiti jih je možno tako, da so energijsko samozadostne. Notranja površina objekta meri 25 m2, premer 6 m,  višina pa znaša 3,2 m.

 

futuristične hiše smarthome

 

Potencial prepoznali tudi v tujini

Pred kratkim so o podjetju pisali na spletnih straneh kalifornijskega Inhabitata, azijskega Mice Timesa in v nekaterih drugih medijih, ki obravnavajo arhitekturo. SmartDome že izdeluje projekte za kanadskega, švedskega in indonezijskega naročnika, dogovarjajo pa se tudi za projekte v francoskih Alpah. V Kanadi bodo postavili 25 njihovih enot, na Švedskem 20, v Indonezijo pa jih naj bi šlo 30 in morda še nekaj več, kjer jih bodo namestili v drevesne krošnje. V podjetju sta za zdaj zaposlena dva, glede na navedene potrebe pa letos razmišljajo o dveh ali treh dodatnih zaposlitvah, hkrati pa je njihov cilj lastni proizvodni obrat v Krškem.

UR, vir fotografij: www.smartdome.si

Povezane vsebine

 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.