Zgodi pa se, da za zahtevano debelino izolacije nimamo dovolj prostora. Še posebej pogosto se to dogaja pri adaptacijah starejših zgradb, ne redko pa tudi pri novogradnjah. Včasih pa predebela izolacija skazi videz stavbe.
Kako si lahko pomagamo, če imamo premalo prostora za toplotno izolacijo?
1. primer: Izolacija balkona – zimskega vrta
Recimo, da nameravate zastekliti balkon in v njem urediti podaljšek dnevnega prostora. Toplotna izolacija tal je seveda potrebna. Če živite v hiši in ste tudi lastnik spodnje etaže, potem vse skupaj ni tako težko, saj lahko izolirate balkonsko ploščo s spodnje strani. V blokih in stolpnicah pa je to običajno težje.
Tako nam preostane le še toplotna izolacija tal. Če odstranimo keramične ploščice in izravnamo podlago, nam ostane običajno še 7-8 cm prostora. Namesto običajne izolacije lahko uporabimo izolacijo iz PUR/PIR trde pene puren FAL, (D = 0.022 W/(m•K). S tem izdelkom lahko dosežemo 30-40% boljšo toplotno izolativnost kot z ostalimi izolacijskimi materiali. Plošče puren FAL so dovolj trdne, da lahko nanje polagamo masivne talne obloge ali suhe estrihe.
Izolacija balkona – zimskega vrta
2.primer: Izolacija škatle za roleto
Kadar izoliramo fasado lahko toplotno nam dela težave škatla za rolete. Na tem mestu se je težko izogniti toplotnemu mostu. Ker med zidom in škatlo za roleto ni prav veliko prostora za toplotno izolacijo, je smiselno, da izberemo najučinkovitejšo izolacijo, na primer puren MV.
Izolacija je difuzijsko odprta, na zid pa se lahko lepi ali pa pritrjuje z mehanskimi sidri. Ker so plošče iz PUR/PIR trde pene dovolj trdne, lahko škatlo za rolete pritrjujemo skozi plošče. Toplotni most bo tako zmanjšan, s tem pa tudi možnost nastanka kondenza in posledično plesni na notranjem vogalu pod stropom.
Izolacija škatle za roleto
3. primer: Izolacija strehe z zgornje strani
Dodatno toplotno izolacijo strehe lahko naredimo tudi z zunanje strani. Po navadi se za to odločimo takrat, kadar je podstrešje v uporabi. Izolacija samo med špirovci pa ne zadošča. V primeru, da je med špirovci 12 do 15 cm izolacije, kolikor se je je pred leti vgrajevalo, bi potrebovali vsaj še 15 do 18 cm dodatne običajne izolacije.
To pomeni dodatne stroške z masivno podkonstrukcijo za kritino, tako odebeljena streha pa ni ravno estetski presežek. Z uporabo toplotne izolacije iz PUR/PIR trde pene lahko enako učinkovito toplotno izolacijo dobimo že s 5 do 7 cm debelimi ploščami puren Protect (D = 0.022 W/(m•K).
Izolacija strehe z zgornje strani
Do težav, ki jih lahko reši učinkovitejša izolacija, prihaja kar pogosto. Če imate tudi sami primer, ki ga še niste uspeli rešiti s pomočjo običajnih izolacijskih materialov, poskusite z izolacijskimi elementi podjetja puren gmbh!
4. primer: Izolirana fasadna obloga
Dodatno toplotno izolacijo fasade lahko naredimo iz izolacije Puren, ki je zaradi majhne toplotne prevodnosti (lD = 0.022 W/m•K) lahko debela le 10 do 14 cm ( kar zadošča merilom Ekosklada) in obloge iz negorljivih fasadnih desk James Hardie Plank.
Izolacijo pritrjujemo brez lepljenja, prav tako oblogo. Na ta način v zidove ne vnašamo dodatne vlage, čas izvedbe se zelo skrajša, delo pa lahko izvajamo tudi v hladnejših mesecih. Fasadne deske iz lesobetona se dobijo v različnih barvah.
Kontaktirajte ponudnika
"*" indicates required fields