Dejanski prihranek in dolgoročna varnost nista odvisna samo od izbire toplotne črpalke temveč od kvalitetne izvedbe celotnega sistema ogrevanja, ki se začne pri vgradnji optimalnega razvoda ogrevanja oz. hlajenja po hiši in konča pri učinkovitem krmiljenju.

Udobje in prihranek

Z velikopvršinskimi sistemi ogrevanja lahko dosežemo najnižje možne temperature predtoka, ki pri skrbnem načrtovanju bivalnih prostorov in pod ustreznimi pogoji lahko znašajo 25° do 35°C.

Pravilna odločitev pri izbiri razvoda ogrevanja nam zagotavlja učinkovito, ugodno in ekonomično delovanje sistema. Pri njegovi izbiri moramo biti še posebej pozorni, saj je razvod ogrevanja vgrajen podometno in ga praktično ni mogoče naknadno zamenjati ali pa je ta zamenjava povezana z zelo visokimi stroški.

S talnim ogrevanjem Euroval® lahko (v primerjavi s standardnimi sistemi) zaradi njegove edinstvene oblike ter načina polaganja hitreje dosežemo želeno temperaturo in njeno porazdelitev v prostoru (krajši odzivni čas), kar nam zagotavlja želeno udobje . Presek cevi nam omogoča nižje temperature predtoka, kar izboljša grelno število toplotne črpalke, s tem pa ustvarimo dodaten, do 25 %-ni prihranek električne energije. Talno ogrevanje Euroval® je zaščiteno z evropskim patentom in odlikovano kot evropska blagovna znamka.

Tiho in blago hlajenje

Zaradi globalnega segrevanja ozračja je vse večji poudarek tudi na hlajenju objektov. S stenskimi in stropnimi registri lahko objekt z enim sistemom hkrati ogrevamo in hladimo. V kombinaciji s toplotno črpalko voda-voda so ob pasivnem hlajenju stroški ogrevanja in hlajenja na najnižji možni ravni. Razvoj produktov gre v smeri maksimiranja učinkovitosti sistema ogrevanja in hlajenja ob minimalni vloženi energiji.

Stensko ogrevanjeoz. hlajenje Hitherm® nam zaradi izvedbe v obliki registrov omogoča izredno kratek odzivni čas in visoko grelno oz. hladilno moč že ob nizkih oz. visokih predtočnih temperaturah.

Pri stropnem ogrevanju oz. hlajenju Modul Klimadecke se voda preko plošč razliva po celotni ogrevani oz. hlajeni površini kar omogoča najkrajši možen odzivni čas, hkrati pa je to trenutno najzmogljivejši velikopovršinski sistem ogrevanja oz. hlajenja na tržišču.

 

Izbira ustreznega nizkotemperaturnega sistema in njegova kvalitena izvedba zahtevata storokoven pristop in pravilno načrtovanje, glede na želje, potrebe in način življenja posameznega investitorja.

Higienična priprava sanitarne vode in zalogovnik

V kolikor se odločimo samo za ogrevanje oziroma pasivno hlajenje objekta, imamo možnost vgraditi zalogovnik z integriranim prenosnikom toplote za higienično pripravo sanitarne vode. Pri tem ni potrebna izvedba legionelnih šokov in s tem tudi ne občasno segrevanje sanitarne vode na 63°C.

Combi Star® HL s patentirano razplastitvijo in preklapljanjem med pripravo sanitarne vode in ogrevne vode optimira delovanje toplotne črpalke. Kot rešitev “vse v enem”, s svojo 120mm debelo toplotno izolacijo, minimizira izgube na ovoju in cevnih povezavah ter prihrani prostor v kotlovnici. S svojim 720 oziroma 860 litrnim volumnom nam zagotavlja veliko zalogo tople sanitarne in ogrevne vode, kar je še posebej zaželjeno pri toplotnih črpalkah zrak-voda, ki tako lahko obratujejo v času boljših zunanjih pogojev.

Krmiljenje v interesu optimalnega delovanja sistema kot celote

Razvoj strojnih instalacij je v zadnjih letih, zaradi energetskih razmer na tržišču, doživel neverjeten razmah. Ne samo toplotne črpalke, temveč tudi izkoriščanje sončne energije, prezračevanje preko rekuperacije, senčenje objektov, ipd. postajajo stalnice pri izvedbi objektov. Krmiljenje vseh teh elementov je zagotovo najbolj smotrno preko enega nadzornega sistema.

Sistem za krmiljenje naprav v objektih Universum® je sestavni del toplotne črpalke Klima Star® in omogoča usklajeno delovanje vseh komponent, ki vplivajo na energetsko bilanco objekta in na ta način maksimalen letni izkoristek celotnega sistema ogrevanja, ob doseženem želenem udobju.

Več informacij in svetovanje na sedežu podjetja Harreither d.o.o., Vodovodna 101, Ljubljana ali na www.harreither.si

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.