Zakaj naj izberem ogrevanje s toplotno črpalko?

Predvsem zato, ker je to dolgoročno najcenejši vir ogrevanja. Toplotna črpalka pridobi od 50 pa celo do 80 % vse potrebne energije za ogrevanje iz okolice (brezplačno), preostali del pa je električna energija.

Poleg tega pa s takim ogrevanjem odločilno vplivamo na zmanjšanje emisij CO2 (do 100 % manjše emisije), kar zagotavlja, da bomo mi in naši otroci lahko živeli v čistejšem okolju.

 

stroski ogrevanja

 

Kaj moramo vedeti pred nakupom toplotne črpalke ?

Izbira toplotne črpalke je odvisna od toplotnega režima ogrevanja. Okoliški zrak kot toplotni vir je vedno na voljo, če pa želimo doseči še večjo učinkovitost, potem pa moramo preveriti ali je na voljo podtalnica oz. če ni uporabimo geosondo/zemeljski kolektor. Najboljše izkoristke toplotne črpalke dosegamo pri nizkotemperaturnem sistemu ogrevanja. Pri vgradnji toplotne črpalke pa moramo biti pozorni, da imamo prostor za namestitev zunanje enote (v primeru toplotne črpalke voda-zrak).

Ogrevanje s toplotno črpalko ponuja rešitve ogrevanja prostorov in gretja sanitarne vode za vse vrste objektov – novogradnje, starejše gradnje, večstanovanjske in industrijske objekte.

 


Kakšen je strošek vgradnje toplotne črpalke?

Poleg stroška same toplotne črpalke moramo računati še na stroške ostalih potrebnih komponent materialov in inštalacijskih del. Stroški ogrevalnega sistema s toplotno črpalko zajemajo:

1.            toplotna črpalka

2.            bojler, zalogovnik

3.            instalacijski material

4.            strojna- in elektro-instalacijska dela

5.            dela in material za zagotovitev toplotnega vira


 

baner toplotne crpalke

 

Skupni stroški takšnih sistemov so nadalje odvisni od potrebne moči toplotne črpalke in pa seveda od tega katero izvedbo izberemo. Če izberemo kvalitetno in učinkovito toplotno črpalko zrak - voda, katera je optimalna za delovanje v zimskih razmerah Slovenije (ne “klima” izvedbo), potem se skupni strošek celega sistema začne že od 5.000 evrov naprej. Podjetja, ki se ukvarjajo s prodajo toplotnih črpalk, vam pri tem pomagajo pri izbiri prave toplotne črpalke in zanesljivega monterja.

 

TOPLOTNA CRPALKA DELOVANJE

 

Katero toplotno črpalko naj izberem?

Pri tem najprej pomislimo, kateri toplotni vir je najbolj ekonomično izkoriščati - Tistega, ki je na voljo in ima hkrati najvišjo povprečno temperaturo v ogrevalni sezoni.

To je v prvi vrsti podtalna voda, ki ima povprečno temperaturo okrog +10 °C. Le ta mora biti ustrezne kvalitete ter v zadostnih količinah najmanj 0,2 m3/h za vsak kW grelne moči toplotne črpalke.

 

TOPLOTNA CRPALKA VODA VODA

 

Naslednja možnost – izkoriščanje akumulirane toplote zemlje, v tem primeru lahko vgradimo vodoravni zemeljski kolektor ali  geosondo. V prvem primeru potrebujemo ustrezno prosto zemeljsko površino. V drugem primeru pa mora biti omogočen dostop vrtalnemu stroju.

 

TOPLOTNA CRPALKA ZEMLJA VODA

 

Če tudi tega nimamo na voljo, potem sta najboljša možna izbira toplota okoliškega zraka - toplotna črpalka zrak-voda. Zrak je seveda na voljo povsod, ima pa od prej navedenih toplotnih virov najnižjo povprečno temperaturo (razen na Primorskem) in je zato ta vir lahko nekoliko manj učinkovit.

 

TOPLOTNA CRPALKA ZRAK VODA

 

Ko smo ugotovili razpoložljivost toplotnih virov in imamo na voljo več možnosti, potem primerjamo investicije in stroške ogrevanja za posamezni toplotni vir. Izračun vračilne dobe investicije nam seveda nakazuje pravo usmeritev pri izbiri toplotne črpalke.

 

Kakšna je garancija in kdo jo daje? Kaj pa servis in rezervni deli?

Trajanje garancije je lahko različno opredeljeno. Pomembno pa je kdo jo daje. Sama blagovna znamka še ne pomeni, da bo garancijo tudi mogoče uveljavljati, saj le-to ponavadi daje uvoznik ali ponudnik.

 

Povezane vsebine


   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Preverite akcijsko ponudbo 2022 za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.