Toplotna črpalka Hitachi za radiatorsko ogrevanje

Avtor: Matej Majcan

Toplotna črpalka Hitachi Yutaki S80 za radiatorsko ogrevanje in maksimalni prihranek

Toplotna črpalka Hitachi Yutaki S80 za radiatorsko ogrevanje in maksimalni prihranek

Razmišljate o zamenjavi ogrevalnega sistema in ne veste, kateri sistem izbrati v primeru slabše izolirane hiše in radiatorskega ogrevanja? Starejši objekti z malo ali nič izolacije in dotrajano staro pečjo postajajo vedno večji energijski strošek. Ker je večina takšnih objektov ogrevanih z in brez, je temperatura dvižnega voda višja – lahko tudi 70°C ali več. Pri ogrevanju na olje se tako letni strošek 2.000 € hitro preseže. Zamenjava dotrajanega sistema postaja vse bolj nujna. Nizkotemperaturna toplotna črpalka zaradi slabih izkoristkov ogrevanja z radiatorji ne pride v poštev. Za z radiatorji je potrebno izbrati visokotemperaturno toplotno črpalko.  

ogrevanje hlajenje yutakis

Hitachi toplotna črpalka za ogrevanje z radiatorji

 

Kako deluje toplotna črpalka Hitachi Yutaki S80

Predstavljamo vam visokotemperaturno toplotno črpalko Hitachi Yutaki S80. V primerjavi z večino toplotnih črpalk z enojnim kompresorjem, deluje toplotna črpalka Yutaki S80 z dvema inverterskima kompresorjema s hladilnima sredstvoma  R410A in R134A. Prvi kompresorski krog se nahaja v zunanji enoti (plin R410A), drugi kompresor se nahaja v notranji enoti (plin R134A). Inteligentni sistem omogoča delovanje enega kompresorja (s vsemi prednostmi enokompresorskih toplotnih črpalk) in, ob potrebi,  še drugega kompresorskega kroga, ki v kaskadnem delovanju omogoča pripravo vode do 80°C  pri zunanjih temperaturah -20°C brez pomoči električnih grelcev.

Z možnostjo priprave vode do 80°C omogoča Hitachi toplotna črpalka zamenjavo dotrajanega sistema ogrevanja s sodobnim sistemom toplotne črpalke. Toplotna črpalka Yutaki S80 je sestavljena iz kompaktne notranje enote z integriranim 185l ali 250l hranilnikom tople sanitarne vode (bojlerjem) in zunanjo ločeno (split) enoto.  

Prihranek do 60%

Z inovativnim sistemom krmiljenja so pri Hitachiju dosegli visoko sezonsko učinkovitost naprave, ki uvršča toplotno črpalko v energijski razred A+. Izkoristek COP = 4,36 omogoča prihranke do 60% v primerjavi z ogrevanjem na olje. Tako bi v primeru porabe 2.000 € za ogrevanje z oljem, toplotna črpalka Hitachi Yutaki S80 porabila le še 800 € letno.

 

Želite več informacij?

"*" indicates required fields

 

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE