Darja Radić: V čim krajšem času optimalna kombinacija virov

Avtor: TIMOTEJ SEMENIČ

Tomaž Orešič, organizator konference Energija 10: “Pomembno soočenje idej evropske energetske perspektive”

 

Včeraj se je v kongresnem centru hotela Habakuk v Mariboru zaključila dvodnevna mednarodna konferenca Energija 10. Zbrane je včeraj nagovorila tudi ministrica za gospodarstvo mag. Darja Radić. Kot je povedala, področje energetike tako v Sloveniji kot tudi Evropi stoji pred pomembnimi razvojnimi izzivi, med katere spada predvsem liberalizacija trga z električno energijo. “Treba bo poiskati poti, kako do konca integrirati omrežja posameznih držav v širšo regionalno omrežje. To bo prav gotovo zahtevalo veliko tehnoloških inovacij na področju upravljanja z distribucijskim in prenosnim omrežjem,” je povedala in dodala, da bodo določen izziv predstavljale tudi investicije na teh področjih.

 

Ministrica je v svojem nagovoru omenila tudi izziv izvedbe vseh načrtovanih investicij na področju energetike. “Pred nami je nov nacionalni energetski program, kjer so predvidene investicije na področju termo-, hidro- in nuklearne energije,” je povedala ministrica in dodala, da bo treba v čim krajšem času izbrati čim bolj optimalno kombinacijo virov. Kot je še povedala, ta čas velik izziv prav gotovo predstavlja tudi združitev obeh elektroenergetskih stebrov, ki je sicer začasno zaustavljena, saj naj bi bil projekt slabo pripravljen. “To pa še ne pomeni, da smo se projektu odrekli. Premierjeva odločitev, da tega projekta na vladi ni takoj potrdil, pomeni zgolj njegov odlog,” je povedala ministrica.

 

Kot je povedal organizator in predsedujoči konferenci Tomaž Orešič, je letos na konferenc sodelovalo več kot 120 slušateljev iz dvanajstih držav. “Gre za pomembno soočenje idej evropske energetske perspektive. S konferenco želimo povezati evropsko energetiko in jo pripeljati v Slovenijo, saj je pri nas preveč razprav na lokalni ravni, ki ne dajejo pravih odgovorov,” je povedal Orešič….

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE

Secret Link