Rezervoarji za deževnico in biološke čistilne naprave morajo imeti dolgo življenjsko dobo, popolno tesniti, prenašati obremenitve in biti odporni na korozijo. Danes so lahko izdelani iz betona ali iz umetne mase, vprašanje je le, katera izvedba ima manj pomanjkljivosti.

 

Rezervoarji za dezevnico in bioloske cistilne naprave pokrov

 

Novi materiali in tehnologije za rezervoarje

Izdelki iz betona so stabilni in težki, saj povprečen betonski rezervoar tehta vsaj 4 tone. Za dvig in transport potrebujemo poseben tovornjak, na kraju namestitve pa širok povozen dostop in prostor za manevriranje.  Razvoj na področju polimerov in tehnologij za litje velikih izdelkov je omogočil izdelavo bioloških čistilnih naprav za odpadne vode in rezervoarjev za shranjevanje deževnice. Odporni so na vse vplive v okolju, v primerjavi z betonskimi pa so izjemno lahki. 

   

Eden vodilnih je v Nemčiji  

Nemško podjetje Graf se ukvarja z razvojem izdelkov iz umetnih mas že več kot 60 let in ima več kot 200 inovacij s tega področja. Inženirsko znanje so usmerili v razvoj, testiranje in izboljšave rezervoarjev za čistilne naprave in deževnico. Rezervoar je izdelan točno po dognanjih, ki jih omogoča sodobno 3D konstruiranje in oblikovanje. Vsi prehodi med stranicami so zaobljeni, rebra za povečanje trdnosti točno na pravih mestih, gladkost površin je izjemna. Neobčutljivost na visoko talno vodo, trdnost, povoznost in stabilnost, je primerljiva z betonskimi izvedbami. Glavne prednosti pa se pokažejo med transportom, vgradnjo, prilagodljivostjo, trajnostjo in med vzdrževanjem.

 

baner zbiralniki dezevnice

Izjemno lahki, vzdržljivi in cenovno ugodni

Dostava je mogoča z malo večjo avtomobilsko prikolico. Zaradi teže od 130 kg in navzgor jih na krajših razdaljah premikamo na roko ali s pomočjo manjših gradbenih strojev. Grafove rezervoarje lahko vgradimo tudi pod dovoze in parkirišča, saj imajo nosilnost od 3,5 pa vse do 40 ton.

 

rezervoar za dezevnico

Rezervoar za deževnico, vkopan v zemljo s potrebnimi dodatki za rabo deževnice

 

Vzdrževanje je zaradi izredne gladkosti površin nezahtevno in v primerjavi z betonskimi zelo poceni. Kritični element, grlo čistilne naprave, so Nemški inženirji izdelali po načelu “priključi in uporabi”. Za poravnavo pokrova s terenom je grlo vrtljivo in višinsko nastavljivo, s predizdelanimi priključki s tesnili in možnostjo vgradnje filtrov za deževnico. Pri betonskih rezervoarjih izvrtine za priključke izdelajo in tesnijo ob montaži, zaradi konstrukcijske zasnove pa vsi priklopi zmanjšajo nazivne kapacitete betonskih rezervoarjev.

Betonski rezervoarji so imeli le eno prednost - nižjo ceno izdelka brez upoštevanja stroškov dostave in vgradnje. Z novo avtomatizirano velikoserijsko proizvodnjo plastičnih pa tudi te nimajo več.


Vas zanima cena, izvedba, subvencija, garancija?

Izpolnite spodnji kontakti obrazec in v najkrajšem možnem času vam bomo odgovorili na vprašanja.


Armex armature d.o.o.
   
Ime in priimek:
Naslov:
Pošta in kraj:
Vaš e-poštni naslov:
Kontakni telefon:
Zadeva:
Sporočilo:
  Pošljite kopijo sebi
 
Zaradi varnosti vas prosimo če prepišete naključno generirano kodo v spodnje vnosno polje. Če koda ni berljiva kliknite nanjo in bo sistem naložil drugo kodo
Varnostna koda:
 
Soglasje Soglašam, da moje posredovane osebne podatke lahko zberete in uporabite za namen priprave informativne ponudbe. V kolikor je za pripravo svetovanja ali informativne ponudbe potrebna soudeležba partnerskega podjetja (izvajalca monterskih storitev), soglašam, da obdelovalec (spletni portal www.varcevanje-energije.si) za pripravo ponudbe posreduje oddano povpraševanje ustreznemu partnerskemu podjetju. Več v Obvestilu o zasebnosti.
 
 

Povezane vsebine

IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.