Kako do 25-odstotnega deleža obnovljivih virov v končni porabi energije

Avtor: admin

Ljubljana – Naša država naj bi po pravno zavezujočih ciljih EU do leta 2020 dosegla 25-odstotni delež obnovljivih virov energije (OVE) pri končni porabi energije. Dejstvo pa je, da se temu cilju ne približujemo, še več, pri nekaterih OVE, kot je na primer izraba vodne energije, se od njega celo oddaljujemo. Ker je v Sloveniji v pripravi tudi nov nacionalni energetski program, je zato ob pravem času v založbi Fit medie in ob podpori več sponzorjev iz gospodarstva izšla publikacija Obnovljivi viri energije v Sloveniji, ki so jo včeraj predstavili na Gospodarski zbornici Slovenije. …

Ljubljana – Naša država naj bi po pravno zavezujočih ciljih EU do leta 2020 dosegla 25-odstotni delež obnovljivih virov energije (OVE) pri končni porabi energije. Dejstvo pa je, da se temu cilju ne približujemo, še več, pri nekaterih OVE, kot je na primer izraba vodne energije, se od njega celo oddaljujemo. Ker je v Sloveniji v pripravi tudi nov nacionalni energetski program, je zato ob pravem času v založbi Fit medie in ob podpori več sponzorjev iz gospodarstva izšla publikacija Obnovljivi viri energije v Sloveniji, ki so jo včeraj predstavili na Gospodarski zbornici Slovenije.

 

Publikacija – izšla je v nakladi 2000 izvodov, brezplačno pa jo bodo razdelili med ciljne javnosti – je celovit pregled stanja OVE v Sloveniji, hkrati pa tudi strokovna analiza in razmislek o tem, kaj naj bi oziroma bi morala naša država narediti na področju izrabe obnovljivih virov energije. Posamezna poglavja – med drugim o vlogi OVE v energetski politiki, o vodni energiji kot strateški prednosti Slovenije, uporabi sončne energije za ogrevanje in proizvodnjo električne energije, o možnostih za izrabo biomase, o biogorivih, vetrni in geotermalni energiji v Sloveniji – so napisali strokovnjaki s posameznih področij. Pomemben del publikacije pa predstavljajo primeri dobrih praks na področju izkoriščanja OVE, ki jih imamo v Sloveniji presenetljivo veliko.

 

Kot smo med drugim lahko slišali na predstavitvi publikacije, je izjemno pomembno tudi to, da imamo v Sloveniji že razmeroma dobro razvito proizvodnjo tako imenovanih zelenih tehnologij, za povečevanje deleža obnovljivih virov energije pa bi potrebovali tudi več demonstracijskih projektov.


Vir: www.delo.si

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE