Slovenski strateški element je voda

Odkrito nasprotuje gradnji termoelektrarne v Šoštanju, raje bi podprla novo jedrsko elektrarno – Prav rada bi vodila ministrstvo za podnebne spremembePortorož – »Ker na svetovnem vrhu o podnebnih spremembah v Københavnu ni bilo uspešnega dogovora in države udeleženke niso sprejele obveze, za koliko odstotkov bomo zmanjšali toplogredne pline do leta 2050, lahko pričakujemo, da nam bodo temperature ozračja ušle izpod nadzora in bodo na koncu stoletja od dve do tri stopinje višje,« je na torkovem večeru s prometnim ministrom Patrickom Vlačičem v Luciji poudarila dr. Lučka Kajfež Bogataj, klimatologinja in članica mednarodnega odbora za podnebne spremembe, sodobitnica Nobelove nagrade za mir. Ekologijo razume kot zelo dobro ekonomijo, ki z omejevanjem toplogrednih plinov prinaša človeštvu številne vzporedne koristi.

Pogovor s klimatologinjo dr. Lučko Kajfež Bogataj

Odkrito nasprotuje gradnji termoelektrarne v Šoštanju, raje bi podprla novo jedrsko elektrarno – Prav rada bi vodila ministrstvo za podnebne spremembe

 

Portorož – »Ker na svetovnem vrhu o podnebnih spremembah v Københavnu ni bilo uspešnega dogovora in države udeleženke niso sprejele obveze, za koliko odstotkov bomo zmanjšali toplogredne pline do leta 2050, lahko pričakujemo, da nam bodo temperature ozračja ušle izpod nadzora in bodo na koncu stoletja od dve do tri stopinje višje,« je na torkovem večeru s prometnim ministrom Patrickom Vlačičem v Luciji poudarila dr. Lučka Kajfež Bogataj, klimatologinja in članica mednarodnega odbora za podnebne spremembe, sodobitnica Nobelove nagrade za mir. Ekologijo razume kot zelo dobro ekonomijo, ki z omejevanjem toplogrednih plinov prinaša človeštvu številne vzporedne koristi….


Celoten članek: www.delo.si

Več iz teme:

POVEZANI ČLANKI

SORODNE VSEBINE