Zbiranje deževnice
Običajno se deževnica zbira s strešnih površin, kjer izpira razne nečistoče. Jeseni pa deževnica poleg prahu v zbiralnik vode prinaša tudi listje iz žlebov. Te nečistoče je smotrno odstraniti, preden pride voda v zbiralnik. Če listje, fini prah in druge nečistoče z deževnico pridejo v zbiralnik, se posedejo na dno rezervoarja in začnejo razpadati. Posledica razpadanja organskih snovi je rast mikroorganizmov. Indikatorji razkroja pa so kalnost, neprimeren vonj in okus vode. Deževnica prihaja iz neba in zato, da bo »nebeško« čista tudi v zbiralniku, je treba upoštevati štiri osnovna pravila…
Filtriranje in dezinfekcija deževnice
Vodo lahko pri vstopu v objekt (za črpalko ali hidroforjem) dodatno prečistimo. Izbira filtra je odvisna od namena, za katerega bomo deževnico uporabili. Pri uporabi vode za WC-kotličke, izpiralnike, pralni stroj … priporočamo vgradnjo tristopenjskega filtra za vodo.
Če je deževnica, zajetje ali studenec edini vir vode ter želite čisto in mikrobiološko varno pitno vodo, priporočamo vgradnjo kombiniranega filtrirnega in ultravijoličnega (UV) dezinfekcijskega sistema.
Kompakten sistem filtracije in UV-dezinfekcije vode zagotavlja čisto in mikrobiološko varno pitno vodo. Plod raziskav in razvoja na področju kompaktnih sistemov za filtriranje in UV-dezinfekcijo vode za stanovanjske objekte, vikende, planinske koče … so novejši sistemi, ki s sterilizacijo vode popolnoma uničijo mikroorganizme kot so bakterije Osnova obeh sistemov je kvalitetna trojna filtracija, ki zagotavlja ustrezno filtriranje za optimalno UV dezinfekcijo vode. Okolju prijazna dezinfekcija brez kemikalij zagotavlja 99,99-odstotno uničenje vseh mikroorganizmov, vključno z E.Coli, Cryptosporidium in Giardia.
Želite več informacij?
"*" indicates required fields