Drobni delci pod nadzorom

Mejnik na poti k tehniki ogrevanja brez emisij – tako podjetje KWB označuje svoj najnovejši izdelek, novi KWB Easyfire kotel za ogrevanje na pelete. Z novo razvito tehnologijo postavlja KWB na trgu nove standarde za enostavno in čisto ogrevanje. KWB je velik korak pred že tako ali tako strogimi predpisi o emisijah: vse mejne vrednosti Modrega angela 2012 in 1. BImschV (nemško Bundesimmissionsschutzverordnung = nemška zvezna zaščitna uredba o emisijah) so pri KWB Easyfire daleč pod omenjenimi mejnimi vrednostmi tako v nominalnem obratovanju, kot tudi v delovanju pod delno obremenitvijo. S tem je KWB Easyfire najčistejši kotel za ogrevanje s peleti na trgu in tako tudi okolju najbolj prijazno centralno ogrevanje na svetu.

 

kwb1


Že leta 2005 je bilo podjetje KWB z njegovim ogrevanjem na pelete Easyfire izbrano za zmagovalca neodvisne organizacije za varstvo potrošnikov Stiftung Warentest. Že takrat so naredili velik vtis s podrobnostmi, ki omogočajo večje udobje pri rokovanju, kot je premičen zaboj za pepel in zelo preprosto upravljanje z le dvema gumboma in vrtljivim kolescem. Tudi novi KWB kotel Easyfire izpolnjuje te zahteve: potrebe strank in obrti so se združile v razvoju novega izdelka.


cleanEfficiency – tehnologija za čisto ogrevanje

Osrčje novosti je inovativni koncept gorenja s tehnologijo. Vsa področja gorenja so med seboj jasno ločena, nadpovprečno velika površina za gorenje pa skrbi za stabilno žerjavico in popolnoma nestresen in miren potek izgorevanja. Avtomatsko odstranjevanje pepela s gorilnega krožnika poteka na enem nivoju, kar prepreči, da bi padajoči pepel dvigoval prah. Dodatni ciklonski ločevalec drobnih delcev skrbi za to, da težki prašni delci sploh ne pridejo v izpušni tok. Nov KWB kotel za ogrevanje na pelete Easyfire je prvi kotel na pelete z


Boschevo širokopasovno lambda sondo. Razvili so jo posebej za ogrevanje z biomaso. Tudi pri neenakomerni kvaliteti peletov poskrbi za popolno izgorevanje. Vžiganje poteka po principu udarnega vžiga s kratkimi, vročimi curki zraka – ta princip ne varčuje samo z energijo, ampak omogoča tudi izredno kratke čase vžiga, ki traja največ tri minute.

Prvi kotel za ogrevanje na pelete, ki ga lahko enostavno postavimo v katerokoli kurilnico

kwb2

Inštalaterji na trgu ne najdejo nobenega kotla na pelete, ki bi bil bolj preprost in bolj prijazen za načrtovanje. Preprost sistem sestavljanja odlikujejo lahki in kompaktni vgradni deli in enostavno načrtovanje. Končno je možno kotel v kurilnico prinesti po delih. Zaradi modularne postavitve (kotel se dostavi v 7 paketih) in edinstveno majhne površine za postavitev kotla, le 0,6 m², se nov KWB Easyfire prilega v vsako kurilnico. Samo kadar je kotel na pelete v skladu s predpisi, hidravlično priključena, deluje učinkovito. Nov KWB Easyfire kotel na pelete je zatorej opremljen s prvim popolnoma integriranim dvigovanjem temperature povratnega voda. Zunanje dvigovanje temperature povratnega voda je zato odveč. Velika prednost: nov KWB Easyfire kotel na pelete lahko priključimo na katerikoli obstoječi hidravlični sistem. Stranke si tako prihranijo stroške za komponente zunanje dvigovanje temperature povratnega voda, s tem pa se znatno zmanjša količina dela pri montaži.

 

Nova merila udobja

Samo EDEN premični zaboj za pepel, ki ga je treba izprazniti le vsake dve leti. Razen tega kvalitetni materiali iz avtomobilske industrije, kot sta aluminij in litina, skrbijo za delovanje kotla na pelete brez obrabljivih delov. Če k temu prištejemo še 6-letno KWB garancijo udobja, gre resnično za rešitev za ogrevanje, ki je udobnejša, ugodnejša in zahteva manj vzdrževanja v primerjavi z ostalimi.

 

Prihodnost brez emisij

Erwin Stubenschrott, direktor KWB Die Biomasseheizung, nazorno pokaže, da moderni kotli na pelete predstavljajo nujno potreben prispevek k množičnemu okolju prijaznemu ogrevanju skoraj brez emisij. Odločilne so zatorej majhne emisije v praksi, in to tako na področju nominalnega obratovanja ter obratovanja pod delno obremenitvijo.


Novi KWB Easyfire kotel na pelete (8-35 kW)


preprosto

čisto s cleanEfficiency

premični zaboj za pepel je treba

izprazniti le enkrat na dve leti

Najstrožje mejne vrednosti 1. BImschV ter Modrega angela še zdaleč niso dosežene

servisiranje na dve leti, materiali, ki se ne obrabijo, kot sta aluminij in litina iz

avtomobilske industrije

Popolno izgorevanje tudi pri peletih različne kvalitete s pomočjo širokopasovne lambda sonde Bosch, jasno ločenega izgorevanja v štirih območjih in visoko učinkovitih virbu-latorjev

majhna površina za postavitev kotla

- 0,6 m²

Avtomatsko čiščenje pepela:

večja površina gorenja s KWB Easyflex

tehnologijo

modularna postavitev: lahka dostava,

7 paketov

ciklonski separator finih delcev

integrirano zvišanje temperature povratnega voda: kompatibilno s katerokoli hidravlično situacijo

Princip udarnega vžiganja: minimalna poraba energije in kratki časi vžiganja

preprosto načrtovanje

izkoristek delovanja ostaja ves čas enako visok – do 96% (tudi pri delni obremenitvi)

preprosto upravljanje, KWB Comfort 3

novi virbulatorji v ceveh izmenjevalca toplote za še boljše oddajanje toplote in nižje temperature izgorevalnih plinov

 


KWB, moč in toplota iz biomase d.o.o.,

KWB stiki z javnostjo,

Tel: begin_of_the_skype_highlighting            +386 (0) 3/839 30-80 begin_of_the_skype_highlighting            +386 (0) 3/839 30-80      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting+386 (0) 3/839 30-80,

mobil: begin_of_the_skype_highlighting            +386 (0)41 609 805 begin_of_the_skype_highlighting            +386 (0)41 609 805      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting+386 (0)41 609 805, infoŽkwb.si

www.kwb.si,

www.facebook.com/KWB.Die.Biomasseheizung

 



IZKORISTI UGODNO PONUDBO

Net metering, ki je trenutno še v veljavi, lahko izkoristite do konca leta 2023. Podjetje Enertec, z blagovno znamko Moja Elektrarna, s praktičnimi izračuni ponazori primerjavo sedanjih pogojev neto meritev za samooskrbo z elektriko s prihodnjimi, ter vam za sončno elektrarno...

Preverite akcijsko ponudbo za tandem - toplotne črpalke Bosch in prezračevalni sistemi Sabiana in si zagotovite posebne pogoje nakupa. Med sistemi za ogrevanje, hlajenje in prezračevanje spoznajte sistem, ki vam omogoča priročno in celovito rešitev na enem mestu.

Se želite na novo zaposliti? Veto Group združuje skupino uspešnih prodajnih centrov za ogrevanje, hlajenje, prezračevanje. Z odgovornim delom do zaposlenih in strank medse vabijo nove sodelavce. Če iščete dolgoročno zanesljivo delo, vabimo da prijavo za delo oddate TUKAJ!

V podjetju SONCE so razvili poslovni model, s katerim si lahko podjetja brez finančnega vložka zagotovijo nižjo, predvsem pa stabilno ceno elektrike in okolju prijazno energijo. Ponujajo jim možnost za sklenitev služnostne pogodbe za namestitev opreme, s katero bodo prišli do lastne naprave. Edini pogoj je, da...

Če imate težave z vlago, želite pravočasno poskrbeti za klimo poleti, ali ste v dilemi kateri ogrevalni sistem je z vidika porabe energije optimalen za vas, vam priporočamo stopiti v stik s podjetjem Tersus. Spoznajte ekipo izkušenih mojstrov, ki poskrbijo za ugodno in prijetno bivanje. Njihova celovita ponudba...

Toplotna črpalka Stiebel Eltron LWZ se že nekaj let potruje kot toplotna črpalka za nove hiše, ki nima konkurence. Služi za priročno ogrevanje, prezračevanje in hlajenje nove hiše v...

baner naročilo revije sept23
 
ponudniki toplotnih

S klikom na posamično podjetje dostopate do tehničnih karakteristik ponudnikov TOPLOTNIH ČRPALK zrak – voda

fotovoltaicne-elektrarne
Posodobljen akcijski načrt OVE za sončne elektrarne predvideva cca. 10% rast letno. Do leta 2020 naj bi dodatno inštalirali 161 MW sončnih elektrarn. S sprejetjem Uredbe o samooskrbi…
ogrevanje
Toplotne črpalke prestrezajo energijo zemlje, zraka ali vode. Ob primerjavi sistemov za toplotne črpalke lahko kljub višjim stroškom investicije…
pasivna-hisa
Za ogrevanje, hlajenje, pripravo tople vode, klimatizacijo in razsvetljavo v pasivni ali skoraj nič - energijski hiši potrebujejo tako malo energije…
Gradnja in obnove
DOBRA PRAKSA GRADNJA in OBNOVE
Do leta 2020 naj bi po evropskih smernicah, ki jim sledi tudi Slovenija, razvoj gradnje energijsko učinkovitih stavb dosegel nivo skoraj nič – energijske hiše.